Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRanni w wypadku autokaru są w konińskim szpitalu. Wiemy, w jakim są stanie!

Ranni w wypadku autokaru są w konińskim szpitalu. Wiemy, w jakim są stanie!

Dodano:
Ranni w wypadku autokaru są w konińskim szpitalu. Wiemy, w jakim są stanie!

Stan poszkodowanych w wypadku autokarowym w Chorwacji, którzy wczoraj trafili do konińskiego szpitala, jest coraz lepszy.

Jak poinformowała naczelna pielęgniarka lecznicy Maria Wróbel, przywiezionymi karetkami z Poznania chorymi najpierw zajął się Szpitalny Oddział Ratunkowy. Po badaniach dwoje pacjentów trafiło na oddział ortopedii, jedna chora na chirurgię, a jedna osoba została wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym. Mieszkańcy Konina i powiatu konińskiego przylecieli z Chorwacji do Warszawy wczoraj po południu w trzynastoosobowej grupie innych chorych. Stamtąd przetransportowano ich do Poznania, a później około godz. 18:00 trafili do konińskiej lecznicy.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4. Jadący w stronę Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu. Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w katastrofie zginęło 13 osób, a ponad 30 zostało rannych. Według nieoficjalnych informacji wśród ofiar jest sześcioro mieszkańców Konina i okolic.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole