LM.plSportBajzert i Oblizajek ze srebrem, Bultrowicz z brązem

Bajzert i Oblizajek ze srebrem, Bultrowicz z brązem

Boks

Podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodnicy Zagłębia Konin i Copacabany zdobyli trzy medale.

Dwa srebrne krążki przywieźli bokserzy Zagłębia Konin. Kajetan Bajzert i Oskar Oblizajek zostali wicemistrzami Polski do lat 16 w swoich kategoriach wagowych. Pierwszy z nich turniej w Wałbrzychu rozpoczął od zwycięstwa w pierwszej rundzie.

Natomiast Jakub Bultrowicz (Copacabana) w wadze 63 kg zdobył brązowy medal. Blisko walki o medal był także Jakub Kociszewski (54 kg). Po niejednogłośnej decyzji sędziów 2:3 przegrał swój pojedynek 2:3. Tym samym zakończył swój udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na miejscach 5-8.