LM.plSportMaszerują po mistrzostwo! Pietrzak zaszalał, wysoka wygrana KKF w Toruniu

Maszerują po mistrzostwo! Pietrzak zaszalał, wysoka wygrana KKF w Toruniu

II liga

7:2 zwyciężyli futsaliści KKF Automobile Torino Konin w wyjazdowym spotkaniu z AZS UMK Toruń. Trzy kolejki przed końcem sezonu koninianie wciąż są liderem tabeli II ligi.

Przedostatni w sezonie wyjazd KKF Autoomobile Torino Konin grał w Toruniu. Tamtejszy AZS UMK to jedna ze słabszych drużyn II ligi. Ale koninian na początku zaskoczyła. W piątej minucie piłkę daleko wyrzucił bramkarz gospodarzy, głową trącił ją jeden z zawodnik AZS UMK i było 1:0.

Już trzy minuty później KKF Automobile Torino wyprowadził kontrę zakończoną wyrównującą bramką. Najpierw uderzał Nikodem Lipiński, piłkę po jego strzale zatrzymał jeszcze bramkarz gospodarzy, ale po dobitce Łukasza Pietrzaka nie miał już szans. Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Najpierw po indywidualnej akcji trafił Krzysztof Budziński, a chwilę później na 3:1 dla koninian podwyższył Łukasz Pietrzak.

Pietrzak skompletował hat-tricka w drugiej połowie. Po wybiciu piłki przez Lipińskiego znalazł się na połowie rywali i mimo asysty rywala dał radę trafić do siatki AZS UMK. W 28. minucie koninianie zaskoczyli rywali rozegraniem autu. W sytuacji sam na sam znalazł się Mroziński i strzelił na 5:1 dla gości. Szósty gol to zasługa Kacpra Naskręckiego, który świetnym wyrzutem uruchomił Łukasza Pietrzaka. Zawodnikowi KKF Automobile Torino pozostało pokonać w sytuacji sam na sam bramkarza z Torunia.

Na tym Pietrzak jednak nie poprzestał. Już chwilę później wykorzystał kontratak koninian, trafiając na 7:1. Gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki golem w końcówce, ale i tak trzy punkty powędrowały do Konina.

Zespół Przemysława Skibiszewskiego wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli II ligi. Ma w dorobku 24 punkty. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. Kolejne spotkanie w marcu, najprawdopodobniej w Rychwale. KKF Automobile Torino Konin podejmować będzie Stowarzyszenie Gostyński Futsal.

AZS UMK Toruń – KKF Automobile Torino Konin 2:7 (8’, 18’, 25’, 34’, 35’ Łukasz Pietrzak, 15’ Krzysztof Budziński, 28’ Mateusz Mroziński)