Skocz do zawartości
LM.plWiadomościTeatr przed blokiem. W lipcowe soboty "Otwórz okno na kulturę"

Teatr przed blokiem. W lipcowe soboty "Otwórz okno na kulturę"

Dodano:
Teatr przed blokiem. W lipcowe soboty "Otwórz okno na kulturę"

Po raz pierwszy w Koninie spektakle teatralne będzie można oglądać, wychodząc przed blok albo wyglądając przez okno. Wszystko za sprawą projektu „Otwórz okno na kulturę”, który odbędzie się 10, 17 i 24 lipca.

W Koninie nie ma instytucjonalnego teatru, dlatego aby ułatwić do niego dostęp wystarczy wyjrzeć przez okno, wyjść przed bloki wejść do teatru. W ramach akcji „Otwórz okno na kulturę” w przestrzeniach miasta, na placach i uliczkach osiedlowych trzy spektakle znanych i cenionych w Polsce oraz na świecie teatrów.

10 lipca Godz. 19.00 „Lament na Placu Konstytucji” OCH-TEATR

Miejsce: Plac na V Osiedlu przy bloku Zakole 6

Babcia, matka i wnuczka mówią o swoich problemach i nadziejach, sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. W spektaklu udział biorą m.in. Maria Seweryn i Barbara Wrzesińska.

17 lipca Godz. 19.00 „Peregrinus” Teatr KTO

Miejsce: Boisko do koszykówki w Starym Koninie pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Berylową, Topazową

Inspirowany poezją T. S. Eliota spektakl uliczny pokazuje dzień z życia współczesnego everymana. W efektownej wizualno - choreograficznej formie, z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które masowo dajemy się łapać, bezrefleksyjnie tracąc linie papilarne naszych dusz.

24 lipca Godz. 18.00 „Cyrk Tarabumba” Teatr Klinika Lalek

Miejsce: Osiedle Zatorze, boisko przy III LO w Koninie

Spektakl jest połączeniem starego, klasycznego cyrku z udziałem zwierząt, ze współczesnymi tendencjami cyrku bez przemocy. Role zwierząt grają lalki / marionety w skali naturalnej (i większe), a role artystów cyrkowych grają aktorzy. Wystarczy odrobina wyobraźni by nikogo nie krzywdzić. Żyrafa Tara potrafi śpiewać i stepować, Lew Leonarrrdo pożera tresera, a Słoń Bumba potrafi grać na trąbonie i latać. Przerażą trochę latające ryby ludojady, ale Strong Man (najsilniejsze czlowiek na świecie) znajdzie wyjście z każdej sytuacji... .

Organizator projektu „Otwórz okno na kulturę”: Miasto Konin.

Współorganizatorzy: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze, Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. gen. Sikorskiego, Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Koninie, Koniński Dom Kultury, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, Miejski Zakład Komunikacji w Koninie, Przedszkole nr 4 „Biały konik” w Koninie.

Teatr przed blokiem. W lipcowe soboty
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole