LM.plSportTrzy medale drużyny Kacpra Koszala podczas mistrzostw Polski w duathlonie

Trzy medale drużyny Kacpra Koszala podczas mistrzostw Polski w duathlonie

Duathlon

Podczas mistrzostw Polski w duathlonie (bieg, rower, bieg) na dystansie sprinterskim trzy medale zdobyli zawodnicy drużyny dowodzonej przez Kacpra Koszala.

Z Rumi (pomorskie) mistrzostwo Polski w kategorii do lat 19 zdobyli Julia Rachuba i Bartosz Kantarowski. Maria Ławniczak wywalczyła srebro, a Marcin Kubacki był siódmy.

Bartosz Kantarowski z czwartym czasem pierwszego biegu na 5 km open: 16:52 uplasował się zaraz za dużymi nazwiskami. Zapewniło mu to kwalifikację na czerwcowe Mistrzostwa Europy w Coimbrze (Portugalia). Rośnie nam nowy mistrz?

Kacper Koszal uważa, że jeszcze nikt, kto był związany z multisportem nigdy tak szybko u nas nie biegał mając zaledwie 17 lat.

W ten sam dzień Kornelia Salzman rywalizowała w Warszawie w ostatniej już edycji od Młodzika do Olimpijczyka na basenie 50 metrów ustanawiając trzy rekordy życiowe. W trzech startach plasuje się w połowie stawki swojego rocznika.

Natomiast w ubiegłym tygodniu Zuzanna Szrama i Dariusz Szrama startowali w Mistrzostwach WOT w Biegach na Orientację, które odbyły się w Dusznikach Zdroju. Podczas zawodów Zuzanna zdobyła indywidualnie dwa złote medale (bieg sprinterski i średniodystansowy) oraz srebrny medal w sztafecie. Dariusz zajął 13. miejsce w sprincie i 9. w biegu średniodystansowym, a swoją sztafetę doprowadził na metę na 7. miejscu. W zawodach startowało około 180 zawodników w 7 kategoriach.