Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRzgów. Odwołany wiceprzewodniczący zabrał głos. „Powiedziałem, co mnie boli”

Rzgów. Odwołany wiceprzewodniczący zabrał głos. „Powiedziałem, co mnie boli”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rzgów. Odwołany wiceprzewodniczący zabrał głos. „Powiedziałem, co mnie boli”
Rzgów

Nie czułem się jako siewca destrukcji – mówi Sławomir Ławniczak po odwołaniu go z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego. Zapowiada dalszą walkę o remont drogi Posoka – Świątniki.

Sławomir Ławniczak wystąpił podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Rzgów. Mówił o ostatnich wydarzeniach w Radzie Powiatu Konińskiego, które doprowadziły m.in. do odwołania go z funkcji wiceprzewodniczącego. Według niego było to pokłosie jego zaangażowania w walkę o remont drogi powiatowej Posoka – Świątniki. Przypomnijmy, odcinek ten miał być pierwotnie zgłoszony do dofinansowania z Polskiego Ładu. Powiatowi radni ostatecznie jednak postanowili ubiegać się o pieniądze na remont drogi przechodzącej przez Kazimierz Biskupi i Kleczew.

Po tej sytuacji Sławomir Ławniczak krytykował decyzję powiatu na sesji w Rzgowie, ale również podczas sierpniowego spotkania ówczesnych koalicjantów. – Z racji tego, że to była taka dziwna koalicja, która się nie spotkała przez dwa lata, po tych dwóch latach postanowiłem powiedzieć kilka przykrych słów na temat naszej drogi. Chyba zostało to odebrane jako jakaś wrogość – ocenił w poniedziałek.

Jak podkreślał, decyzje dot. odwołań w zarządzie Rady Powiatu Konińskiego zapadały do ostatnich chwil. On sam został określony „siewcą destrukcji”. – Nie czułem się jako siewca destrukcji. Powiedziałem, co mnie boli na temat postępowania ws. drogi Posoka – Świątniki i dobrze mi z tym – mówił. Obecną koalicję PSL, PiS i Naszego Powiatu określił jako „egzotyczną”. – Znając skład tej koalicji – nie wiem, czy ona dotrwa przez te półtora roku. Są tam ludzie dość ekspresyjni. Ja pracuję dalej.

Co dalej z samą drogą? Wójt gminy Rzgów Grzegorz Matuszak mówił, że są obietnice ze strony starosty, że tym razem droga będzie zgłoszona do Polskiego Ładu. – Czy tak będzie – trudno mi powiedzieć. Ostatnio też tak miało być – ocenił.

Projekt nie poszedł do kosza, prace nadal trwają – poinformował Sławomir Ławniczak. Obecnie wyłaniana ma być firma geodezyjna, która ma odpowiadać za wyznaczenie działek do poszerzenia drogi.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole