Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPieniądze dla działkowców. Nowy program wspierający ROD

Pieniądze dla działkowców. Nowy program wspierający ROD

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pieniądze dla działkowców. Nowy program wspierający ROD
ekologia

Zielone dachy, retencja oraz inne działania proekologiczne. Działkowcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 10 do 100 tys. zł.

Pula 50 mln zł na „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. To pieniądze z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko, które przeznaczone będą na zwiększenie terenów zieleni i działania ekologiczne ograniczające hałas i zanieczyszczenie powietrza.

– W Koninie i Wielkopolsce Wschodniej mamy wiele pięknych ogrodów działkowych. Zachęcamy działkowców do składania wniosków o dofinansowanie, bo wpisuje się to w zieloną politykę – mówi Krystian Majewski, koniński radny PiS.

Działkowcy mogą otrzymać od 10 do 100 tys. zł. Część kwoty będzie można przeznaczyć na poprawę stanu zieleni i warunki jej utrzymania, wykorzystanie wody opadowej, czy sprzyjanie owadom zapylającym. Pieniądze mogą również być przeznaczone na modernizację i remonty rodzinnych domów działkowych, np. zielone dachy, tarasy, czy też instalacje do zwiększenia retencji wody.

– Jest to pomoc, która nie wymaga wkładu własnego. Operatorem programu jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale oferujemy pomoc we wsparciu merytorycznym i wypełnieniu wniosku – podkreśla Krystian Majewski.

– Zachęcamy wszystkich, żeby składali wnioski, bo to pomoże nam wszystkim. Zachęcamy do kontaktu z nami w biurze poselskim przy ul. Dworcowej – mówi Hubert Szczepański z Forum Młodych PiS.

- Konin słynie z pięknych ogrodów działkowych. Mieszkańcy uwielbiają z nich korzystać. Byłoby nam smutno, gdyby ten program przeszedł bez echa i bez wykorzystania przez mieszkańców Konina – dodaje Majewski.

Program ruszy 30 maja. Szczegóły będą dostępne na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Pieniądze dla działkowców. Nowy program wspierający ROD
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole