Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMiejsce Przyjazne Pszczołom. Wielki dzień w konińskim muzeum

Miejsce Przyjazne Pszczołom. Wielki dzień w konińskim muzeum

Dodano:
Miejsce Przyjazne Pszczołom. Wielki dzień w konińskim muzeum

Warsztaty i zajęcia plastyczne z pszczołami w roli głównej, gra terenowa, a także kiermasz rękodzieła i możliwość zakupu naturalnego miodu. W najbliższą niedzielę w konińskim muzeum odbędzie się Wielki Dzień Pszczół.

To już dziewiąte wspólne świętowanie dnia pszczół. Muzeum Okręgowe w Koninie po raz kolejny będzie przypominało, jak wiele zawdzięczamy pszczołom.

- W naszej szerokości geograficznej aż 85 procent roślin to rośliny owadopylne, czyli takie, które bez pomocy pszczół przestałyby się rozmnażać. Musielibyśmy pożegnać się m.in. z jabłkami, czereśniami, dyniami i porzeczkami. Tymczasem pszczołowate są w niebezpieczeństwie. Na ok. 470 gatunków tych owadów w Polsce, zagrożone wyginięciem są aż 222. Wielki Dzień Pszczół ma również uświadomić nam, jak możemy im pomóc – choćby zakładając Miejsca Przyjazne Pszczołom, czyli takie, w których rosną rośliny dostarczające pszczołom pokarm – informują muzealnicy.

Wielki Dzień Pszczół w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia od godz. 14:00 do 18:00 w skansenie etnograficznym. Wstęp jest bezpłatny.

Miejsce Przyjazne Pszczołom. Wielki dzień w konińskim muzeum
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole