Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKlasa uczy się zdalnie. Rodzicom dzieci przysługuje zasiłek opiekuńczy

Klasa uczy się zdalnie. Rodzicom dzieci przysługuje zasiłek opiekuńczy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Klasa uczy się zdalnie. Rodzicom dzieci przysługuje zasiłek opiekuńczy
koronawirus

Rodzice dzieci uczących się zdalnie, mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Żeby go otrzymać nie musi być zamknięta cała szkoła, przedszkole czy żłobek.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że możliwe jest skorzystanie z zasiłku opiekuńczego na dziecko, które jest chore albo objęte izolacją domową lub kwarantanną. Rodzice mogą też otrzymać zasiłek opiekuńczy, gdy muszą zaopiekować się zdrowym dzieckiem w wieku poniżej 8 lat z powodu niespodziewanego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.

- W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną, za zamknięcie placówki należy uważać również zamknięcie, np. klasy lub grupy przedszkolnej. Oznacza to, że nie musi dojść do zamknięcia całej szkoły, przedszkola czy żłobka, by rodzicowi przysługiwał zasiłek opiekuńczy - wyjaśnia Marlena Nowicka, rzeczniczka ZUS w Wielkopolsce.

W tej sytuacji, jeżeli zajęcia zostaną zawieszone w związku z wykryciem koronawirusa w klasie, zasiłek będzie przysługiwał nie tylko rodzicom dzieci objętych kwarantanną ze względu na styczność z osobą zakażoną, ale też rodzicom uczniów zamkniętej klasy, którzy styczności takiej nie mieli.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole