Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJedno z „Aktywnych Kół Gospodyń w Wielkopolsce” działa w Rudzicy

Jedno z „Aktywnych Kół Gospodyń w Wielkopolsce” działa w Rudzicy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Jedno z „Aktywnych Kół Gospodyń w Wielkopolsce” działa w Rudzicy
gmina kramsk

Koło Gospodyń Wiejskich Rudzica (gm. Kramsk) znalazło się w gronie laureatów konkursu „Aktywne Koła Gospodyń w Wielkopolsce”.

Konkurs zainicjował Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Komisja oceniała dotychczasową działalność KGW, aktywność, współpracę z innymi instytucjami, stowarzyszeniami, samorządem, a także udział w warsztatach i szkoleniach. Do finału w Kołaczkowie zakwalifikowało się 30 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Wielkopolski.

- Zadaniem konkursowym było przygotowanie i przywiezienie wypieku, nawiązującego swym wyglądem do logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska i zaprezentowanie go. Oceniane było : wierność wizerunku logo, oryginalność pomysłu , dokładność wykonania i smak także, bo komisja degustowała konkursowe dzieła.  Nasz zespół (nieduży niestety, ale tak się nieszczęśliwie złożyło) przedstawił do konkursu tort migdałowy. Nazwałyśmy go "niebieskie migdały", ponieważ biszkoptowe ciasto było w kolorze bladego błękitu. Na ciemnoniebieskiej polewie logo z kremu śmietankowego było odwzorowane dość dokładnie. Tort po przekrojeniu  także wewnątrz  nawiązywał do logo, na niebieskim tle biszkoptu  czapka kucharska z kremu migdałowego. Nasz wypiek był jednym z nielicznych w formie tortu i zyskał uznanie jury, więc znalazłyśmy się w dziesiątce laureatów konkursu – informuje KGW Rudzica.

Laureaci otrzymali czek w wysokości 2500 zł oraz 25 kg mąki bioekologicznej. Z niej rudzickie gospodynie zamierzają przygotować pierogi, na które już zaprosiły wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego. Pozostałymi laureatami konkursu były KGW: Rusko, Kurnatowice, Rzuchowo, Marianki, Stowarzyszenie Tokary, Grabowo Królewskie,Imielno, Włościanki, Cicha Góra. Natomiast wśród 11 nominowanych KGW znalazło się KGW Szczepidło w gm. Krzymów.

 

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

Jedno z „Aktywnych Kół Gospodyń w Wielkopolsce” działa w Rudzicy
Jedno z „Aktywnych Kół Gospodyń w Wielkopolsce” działa w Rudzicy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole