Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJaki wpływ na zdrowie ma jazda na rowerze?

Jaki wpływ na zdrowie ma jazda na rowerze?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jaki wpływ na zdrowie ma jazda na rowerze?
materiał promocyjny

Poruszając się rowerem po mieście, można niekiedy szybciej i łatwiej dotrzeć do celu, niż podróżując autem. To nie jedyna zaleta korzystania z „dwóch kółek”. Rowery to konstrukcje, które również pomagają w dbaniu o własne zdrowie. Bez względu na wiek, warto z nich korzystać, aby poprawiać i utrzymywać kondycję. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak jazda na rowerze pomoże Ci zadbać o zdrowie!

Rowery - pamiętaj, aby były w pełni dopasowane do Ciebie!

Rowery to środki lokomocji, które wymagają pełnego dopasowania do użytkownika. Dlatego podczas ich zakupu, należy zwrócić uwagę na rozmiar ramy oraz kół. Jeśli konstrukcja będzie w pełni dopasowana, jazda stanie się przyjemnością. Z kolei, gdy rama będzie za mała lub za duża, poruszanie się rowerem w dłuższej perspektywie czasu może okazać się męczące. Wtedy jednoślady chowane są do piwnic lub do garaży, a tam kurzą się przez wiele lat.

Jazda na rowerze a zdrowie

Odpowiednio dopasowane rowery, to konstrukcje, które mogą być wykorzystywane do jazdy typowo rekreacyjnej, jak i sportowej. Korzystając z nich, można zadbać o własne zdrowie - bez względu na to, w jakim jest się wieku. Pracownicy sklepu rowerowego PGBikes wskazują, że jeżdżąc na rowerze i pokonując kolejne kilometry, wpływa się pozytywnie nie tylko na mięśnie, ale także na serce oraz samopoczucie.

Lepsze krążenie krwi i zwiększenie wydolności

Jednym z pozytywnych skutków jazdy na rowerze, jest poprawa krążenia krwi. Wraz z wysiłkiem wkładanym w napędzanie „dwóch kółek”, zwiększa się tętno. Następstwem tego zjawiska jest przyspieszenia tempa krążenia krwi w żyłach. W efekcie organizm jest mniej narażony na miażdżycę, a także zawały. Wysiłek wkładany w jazdę na rowerach przekłada się również na zwiększenie wydolności. Serce pracuje efektywniej, co ma wpływ na cały organizm.

Zwiększenie siły mięśni oraz ich wyrzeźbienie

W napędzaniu rowerów uczestniczą przede wszystkim mięśnie łydek, pleców, rąk i brzucha. Już pierwsze przejażdżki będą miały na nie wpływ. Dzięki regularnej jeździe na rowerze mięśnie stają się silniejsze. Tym samym, pokonując coraz większe dystanse, odczuwa się mniejsze zmęczenie. Ponadto, korzystając z rowerów, mięśnie będą wyrzeźbione.

Zrzucenie zbędnych kilogramów

Nie od dziś wiadomo, że wysiłek to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Jazda na rowerach jest najlepszym tego przykładem. Regularne z nich korzystanie pomaga w spalaniu kalorii. Dzięki temu można zrzucić kilka kilogramów. Szacuje się bowiem, że podczas 1-godzinnej jazdy ze stałą prędkością średnią, wynoszącą 20 km/h, można spalić ok. 500 kcal.

Poprawa samopoczucia

Jazda na rowerze ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Korzystając z jednośladów, można odpocząć po ciężkim dniu. Jazda na rowerze pomaga w odstresowaniu się, a także skupieniu.

Podsumowanie

Zdrowie powinno być dla wszystkich najważniejsze. Dbając o nie, można zapobiegać rozmaitym chorobom. Jazda na rowerze ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. Dzięki takiej aktywności fizycznej poprawia się krążenie krwi, zwiększa się siła mięśni oraz wydolność organizmu. Pokonywanie kolejnych kilometrów na rowerze to także odpoczynek, a co za tym idzie - poprawia się samopoczucie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole