WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

M jak moderacja

Dodano: 5.09.2012 12:49

Jak reagować na chamstwo w Internecie? Oprócz moderacji, Portal LM.pl przyłączył się do akcji „Komentuj. Nie obrażaj”. Chodzi o podniesienie poziomu kultury wypowiedzi w sieci.

Internet to ogromna przestrzeń masowej komunikacji. Pojawiające się w niej komentarze mają więc wpływ na wizerunek mediów internetowych. Chcemy zachęcić uzytkowników do zwracania uwagi na kulturę wypowiedzi, a z drugiej strony do reagowania na wulgarne, obraźliwe i napastliwe komentarze.

O konsekwencjach obrażania na forum, mówią w materiale filmowym przedstawiciele policji i prokuratury. Adwokat podpowiada jak walczyć z pomówieniami. Ściganie autorów obraźliwych komentarzy jest coraz bardziej skuteczne. Za zmianami w wirtualnej rzeczywistości zaczyna nadążać także prawo. Od roku funkcjonują w Kodeksie Karnym przepisy, które umożliwiają ściganie i karanie stalkingu, czyli złośliwego, uporczywego prześladowania, które zagraża bezpieczeństwu.

Nie bój się wypowiadać w kontrowersyjnych tematach, ale dopóki robisz to kulturalnie, masz prawo mieć odmienną opinię!


Zgłaszanie nadużyć na portalu LM.pl :  moderacja@portal.lm.pl

By dokonać zgłoszenia nadużycia trzeba napisać gdzie ono wystąpiło (komentarz, forum, czat, ogłoszenia)- najlepiej wysłać link z adresem www oraz podać powód zgłoszenia, np. :
komentarz / post :

 • zawiera wulgaryzmy
 • propaguje alkohol / narkotyki
 • nawołuje do agresji
 • obraża osoby publiczne
 • obraża uczucia religijne, inne narodowości, rasy ludzkie
 • jest reklamą
 • przyczynia się do łamania praw autorskich
 • jest spamem
 • zawiera dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe
 • jest agresywnym atakiem na współdyskutanta
 • nie ma nic wspólnego z danym artykułem
 • zawiera taką ilość błędów ortograficznych i literowych, że jest nieczytelny
 • zawiera uwagi do redakcji, nie odnosi się do artykułu
 • jest niestosowny w kontekście śmierci osoby
 • awatar narusza prawo lub dobre obyczaje


 • M jak moderacja

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Komentuj nie obrażaj,   moderacja,   potral,   komentarze,   cenzura

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

.tylko że dziwota że wulgarne i obraźliwe komentarze tutaj nie są usuwane w większości a takie jakies że swoim zdaniem które są prawdziwe a dla portalu w oczy kole ..... Dziwny jest ten .... Świat
Dodano: 5.09.2012 12:58    Przez: ~aaaa
właśnie to samo stwierdzam i ja,kilkakrotnie mój komentarz został usunięty pomimo że obok mojego widniał totalnie niecenzuralny
Dodano: 5.09.2012 18:37    Przez: ~henryk b.
przyłączam się w100%-masz rację,też tego doświadczyłem
Dodano: 8.09.2012 18:03    Przez: henryk1949
Ten artykuł jest tylko na postrach. Nikt nie jest wstanie kontrolować wpisów, bo trzeba by zatrudnić armie moderujących ludzi a automaty łatwo można obejść. Poza tym usuwa się krytykę na swój, czyli danej firmy prowadzącej witrynę internetową, mimo że prawo zabrania usuwania krytyki. Wszystko to pozory. Zgodne z regulaminem, ale niewygodne wpisy są usuwane wszędzie gdzie tylko nie zajrzeć a hejt, wulgarność i obrażanie nadal zostaje. Prawo jest tylko dla maluczkich a kombinatorstwo opiekunów witryn pozostaje bezkarne. :-)
Dodano: 9.03.2017 11:26    Przez: ~T1000

KOMENTARZE

Komentarze zamieszczone w tym filmie są śmieszne, gdyby ludzie to zgłaszali, to byłby co 2 komentarz i co wtedy? Grzywna, sąd, policja? media nie długo staną się fikcją totalną i wyrażanie swoich opinii będzie zakazane nawet w internecie, co jest idiotyczne, bo przecież największą wolność słowa (jak nie jedyną) mamy właśnie w internecie. Jestem za pomysłem, ale tylko w wyjątkowych wypadkach, które były m.in. przedstawione w filmie.
Dodano: 06.09.2012 11:58    Przez: ~Marta
Państwo policyjne i nic pionadto ! Guzik a nie kultura wypowiedzi - tu chdzi tylko o to by nikt nie miał swojego zdania, które zdecydowanie różni się od tego co wyprawiają obecne "władze" zarówno w Koninie jak i w kraju ! Ja mam tylko nadzieję że ktoś w końcu przejrzy na oczy i weźmie się za was i wasze przekręty i solidnie porozlicza to coście zrobili z naszym pięknym krajem, a tym młodym policjantom kitu na uszy nie nawijajcie bo oni guzik mogą wiedzieć skoro większość z nich rodziła się w czasach gdy poprzedniu ustrój był już w zasadzie wspomnieniem !
Dodano: 08.09.2012 08:14    Przez: ~WIEŚNIAK
powinno sie uczyć w szkołach kultury wypowiedzi w sieci.
Dodano: 09.09.2012 09:03    Przez: ~Ania
Do admina ...Na forum klodawskim pojawia się Przedecz i Chodów załóż im osobne forum
Dodano: 17.02.2013 23:01    Przez: ~lump
Proszę łaskawie mi odpowiedzieć dlaczego treści dla osób powyżej 18 lat nie są w odpowiedni sposób zaznaczane!!! Ludzie publicznie obnażają się ogłaszają a nie ma żadnej informacji iż w ogłoszenia ''erotyczne" zawierane są treści dla osób powyżej 18 lat bez wymogu loginu!!!! Gdzie regulamin mówi iż takowe treści powinny zawierać taką informację!!! Wczoraj przez kilka godzin widniało zdjęcie penisa, nie mówiąc o wulgarnych określeniach części intymnych ludzkiego ciała!!! Nie życzę sobie aby moje dzieci oglądały takie rzeczy na portalu bez odpowiedniego zabezpieczenia takich treści!! Niech wszyscy pokazują co tam sobie chcą tylko 'WY' ograniczajcie dostęp do takich rzeczy!!!
Dodano: 15.03.2013 13:14    Przez: ~matka
niewygodne informacje są usuwane.. chociaż są prawdziwe..
Dodano: 08.09.2013 08:09    Przez: ~elek
Na tym portalu nie widzę moderacji, niedawno zajrzałem na forum i w kilku postach były treści pornograficzne ale post y nie były usunięte mimo że już zostały zaraportowane tym magicznym przyciskiem, który jest przy każdym poście
Dodano: 05.11.2013 08:29    Przez: ~Gucio82
a o jakim magicznym przycisku na forum piszesz?
Dodano: 27.11.2013 08:33    Przez: ~AS
Mam prosbe chodzi mi o skasowanie tematu na forum który zalożylem czy jest potrzebna Biblioteka w szkole nr 2 w Kłodawie mój meyl sie zgadza bo ja go pisałem i prosze Państwo o skasowanie i z góry dziekuje pozdrawiam Czarek
Dodano: 27.11.2013 08:58    Przez: ~Cezary Paluszewski
Dlaczego są wystawiane zwierzęta z nie zarejestrowanych HODOWLI. wszędzie TO ZABRONIONETYLKO LM NIE REAGUJE
Dodano: 17.12.2013 20:11    Przez: ~MKSKSKKS
Proszę zareagować w końcu na pomówienia lokalnej firmy LEGIS EXPERT zanim prawnicy się za to wezną !O konsekwencjach obrażania na forum, mówią w materiale filmowym przedstawiciele policji i prokuratury. Adwokat podpowiada jak walczyć z pomówieniami. Ściganie autorów obraźliwych komentarzy jest coraz bardziej skuteczne. Za zmianami w wirtualnej rzeczywistości zaczyna nadążać także prawo. Od roku funkcjonują w Kodeksie Karnym przepisy, które umożliwiają ściganie i karanie stalkingu, czyli złośliwego, uporczywego prześladowania, które zagraża bezpieczeństwu.
Dodano: 13.03.2014 13:56    Przez: ~Dyrekcja
3 z 5
<<12345>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO