Skocz do zawartości
LM.plWiadomościAutobusy wodorowe ZE PAK-u jednak nie dla Rybnika? Przetarg unieważniony

Autobusy wodorowe ZE PAK-u jednak nie dla Rybnika? Przetarg unieważniony

Dodano: , Żródło: LM.pl
Autobusy wodorowe ZE PAK-u jednak nie dla Rybnika? Przetarg unieważniony
Wodór

Jeszcze w zeszłym tygodniu ZE PAK chwalił się wygranym przetargiem na dostawę autobusów wodorowych dla Rybnika. Tymczasem przetarg został unieważniony, a oferty wszystkich przedsiębiorstw będą poddane ponownej ocenie.

W zeszłym tygodniu ZE PAK poinformował, że jego spółka-córka PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy wygrała pierwszy przetarg na dostawę autobusów napędzanych wodorem. Konińskie przedsiębiorstwo miało dostarczyć 20 NesoBusów do Rybnika w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy.

Już wiadomo, że to rozstrzygnięcie jest nieważne. Urząd Miasta w Rybniku poinformował o unieważnieniu postępowania. Powodem jest „wniosek jednego z potencjalnych wykonawców o ujawnienie informacji zastrzeżonych w ofercie PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy jako tajemnica przedsiębiorstwa”. Jak informuje portal transportpubliczny.pl taki wniosek miał złożyć Solaris.

Teraz rybnicki urząd dokona ponownej oceny ofert. Niewykluczone więc, że koniec końców wodorowy pojazd ZE PAK-u w Rybniku się pojawi. Na razie jednak NesoBus wciąż czeka na swój pierwszy wygrany przetarg.

fot. ZE PAK

Czytaj więcej na temat:ZE PAK, NesoBus, autobus wodorowy, przetarg, Rybnik
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole