LM.plSportZnów dużo goli i znów mało punktów. KKF Automobile Torino przegrał w Świeciu 3:6

II liga

Trzecią porażkę w sezonie zanotował w niedzielę KKF Automobile Torino Konin. W Świeciu koninianie gonili wynik, ale z tamtejszym Futsalem ostatecznie przegrali.

W historycznym meczu Futsalu Świecie, pierwszym rozgrywanym na własnej hali, uczestniczył w niedzielę KKF Automobile Torino Konin. Zespół ze Świecia, choć nowy na futsalowych parkietach, może sporo namieszać w II lidze. Z koninianami zdobył komplet punktów.

Futsal bardzo dobrze rozpoczął niedzielne starcie, już po dwunastu minutach prowadząc 2:0 po golach Adama Kolmajera i Macieja Góry z rzutu wolnego. Minutę przed końcem pierwszej połowy podwyższył Dawid Bocian, kończąc dwójkową akcję z Piotrem Kaczkowskim. Straty gości z Konina zmniejszył po indywidualnej akcji Nikodem Lipiński, ale i tak KKF Automobile Torino Konin przegrywał do przerwy dwoma bramkami.

Po zmianie stron przez długi czas utrzymywał się rezultat z pierwszej połowy. Ale gdy już oba zespoły zaczęły strzelać to w przeciągu siedmiu minut trafiły do siatki aż pięć razy. Najpierw kontakt KKF Automobile Torino Konin dał Wiktor Jarabek, wykorzystując dogranie od Mateusza Zaborskiego. Już chwilę później odpowiedział Futsal Świecie. Pierwszy strzał z dystansu wybronił jeszcze Michał Jankowski, ale piłkę do siatki dobił Mateusz Komur. Było 4:2.

W 38. minucie piłkę na własnej połowie stracił Mateusz Zaborski, a na 5:2 trafił Wojciech Ernest. Minutę później gospodarze podwyższyli, prostopadłe zagranie wykorzystał Dawid Bocian. Koninianie mogli już tylko zmniejszyć rozmiary porażki, grając w przewadze w polu do siatki trafił Przemysław Skibiszewski.

Była to trzecia porażka KKF Automobile Torino Konin w tym sezonie. Z trzema oczkami na koncie drużyna Przemysława Skibiszewskiego zajmuje piąte miejsce w tabeli. Kolejny mecz w najbliższą sobotę, koninianie podejmą Beniaminka 03 Starogard Gdański.

Futsal Świecie – KKF Automobile Torino Konin 6:3 (3' Adam Kolmajer, 12' Maciej Góra, 19', 39' Dawid Bocian, 35' Mateusz Komur, 38' Wojciech Ernest – 20' Nikodem Lipiński, 33' Wiktor Jarabek, 39' Przemysław Skibiszewski)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Kacper Naskręcki, Wiktor Adamczewski – Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki, Mateusz Przybyła, Wiktor Jarabek, Nikodem Lipiński, Hubert Janiak, Krzysztof Budziński.