Skocz do zawartości
LM.plSportZajęcia Playmakers dobiegły końca. Dzieciaki już nie mogą doczekać się następnych

Zajęcia Playmakers dobiegły końca. Dzieciaki już nie mogą doczekać się następnych

Dodano:
Zajęcia Playmakers dobiegły końca. Dzieciaki już nie mogą doczekać się następnych
Playmakers

Obecnie bardzo trudno oderwać najmłodszych od smartfonów, laptopów, czy telewizji. Inicjatywa UEFA, czyli program Playmakers sprawia jednak, że jest to możliwe. Nie bez znaczenia jest także dobór odpowiednich prowadzących.

W naszym mieście w tej roli świetnie sprawdza się Jagoda Sapor, bramkarka Medyka POLOmarket Konin. Swoją osobowością i zaangażowaniem sprawia, że najmłodsi czują się przy niej swobodnie i traktują ją jak przewodnika. To niezwykle cenna cecha, którą niewielu posiada.

Wczoraj miały miejsce ostatnie zajęcia dotyczące bajki Iniemamocni. Na wiosnę będą odtwarzane historie z Krainy Lodu. I chętnych z pewnością nie zabraknie, gdyż jak powiedziała Agnieszka Skucińska, mama Amelki: – Jak najbardziej warto uczestniczyć w programie Playmakers, co zdecydowanie polecam. Jestem mamą bardzo nieśmiałej dziewczynki i te zajęcia bardzo jej pomogły. Playmakers to zajęcia prowadzone w grupie i obecność w niej pomaga mojemu dziecku w budowaniu pewności siebie. Amelka chodziła na wiele różnych zajęć, a te są jedynymi, których wyczekuje. Codziennie pyta, kiedy znów będzie mogla tu przyjść? Zresztą nie tylko ona, bo inne dzieci także. A skoro nasze pociechy są bardzo zadowolone, to rodzice tym bardziej.

Uśmiech – to słowo jest tutaj bardzo ważne. Podkreśla to koordynator projektu, Jagoda Sapor: – Na zajęciach jest dużo energii, radości i uśmiechu. Wszyscy bardzo dobrze się bawimy.

Ale to tylko część walorów, bo inicjatywa UEFA niesie także za sobą wartości społeczne. – Zajęcia są tak skonstruowane, że maluchy poprzez bajkę angażują się w fabułę danej historii. Na koniec każdego spotkania podsumowujemy czy zauważyły, że musiały pracować w grupie, że musiały być odważne, że komuś udzieliły pomocy. Rozmawiamy, czy doświadczyły takiej sytuację w swoim życiu.

Do tego dochodzi trochę inne spojrzenie na sport. – Uprawianie sportu nie musi być karą i żadnym wymuszeniem. Najmłodsi coraz mniej się ruszają i dla nich to jest coś, co będą lubiły robić i co będzie sprawiało im przyjemność. Poprzez zabawę zostały przemycone kwestie koordynacyjne, o czym dziewczynki nie mają świadomości – podusmowała ostatnie zajęcia Playmakers w tym roku Jagoda Sapor. Mniej więcej w marcu ruszy kolejna edycja, a w niej motywem przewodnim będzie historia z bajki Kraina Lodu.

Zajęcia Playmakers dobiegły końca. Dzieciaki już nie mogą doczekać się następnego
Zajęcia Playmakers dobiegły końca. Dzieciaki już nie mogą doczekać się następnego
Zajęcia Playmakers dobiegły końca. Dzieciaki już nie mogą doczekać się następnego
Czytaj więcej na temat:Playmakers, UEFA, Jagoda Sapor
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole