Skocz do zawartości
LM.plSportWZPN przywrócił licencję Górnikowi Konin

WZPN przywrócił licencję Górnikowi Konin

Dodano:
WZPN przywrócił licencję Górnikowi Konin
Górnik Konin

W ubiegły czwartek komisja dyscyplinarna działająca przy WZPN poinformowała o zawieszeniu „licencji klubowi Górnik Konin na czas nieokreślony z dniem 25 października 2021 r. – zaległości wobec Wielkopolskiego ZPN”.

Górnik miał kilka dni na ustosunkowanie się do sprawy i podjęcie właściwych działań, mających na celu odzyskanie licencji. W przeciwnym razie zaplanowany na sobotę mecz z Wilkami Wilczyn musiałby zostać przełożony na inny termin. Lub nie odbyłby się w ogóle.

Natomiast w ostatnim oświadczeniu Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego ZPN zawarł taką oto informację: „przywrócenie licencji klubowi Górnik Konin z dniem 26 października 2021 r. (orzeczenie dyscyplinarne z dnia 26 października 2021 r.)”.

To oznacza, że obie strony osiągnęły porozumienie i w terminarzu nie nastąpi żadna zmiana. Stało się więc tak, jak zapewniał prezes KSG, Mateusz Michalski.

Wydział Dyscypliny oznajmił także iż klub z ulicy Dmowskiego został ukarany grzywną w wysokości 250 złotych za użycie środków pirotechnicznych. Chodzi zapewne o sytuację z meczu z rezerwami KKS-u Kalisz.

Foto archiwum

Czytaj więcej na temat:WZPN, Górnik Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole