LM.plSportWspółzawodnictwo sportowe. Konin i powiat turecki najlepsze w regionie

Współzawodnictwo sportowe. Konin i powiat turecki najlepsze w regionie

Najlepsze szkoły i samorządy we współzawodnictwie sportowym w Wielkopolsce nagrodzone zostały w piątek w Mikorzynie. Zarówno w klasyfikacji szkół, jak i powiatów wysoko były Konin, Turek i powiat turecki.

Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży to system zawodów szkolnych w różnych dyscyplinach sportowych. Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa za rok szkolny 2020/2021 odbyło się w piątek w Mikorzynie. Najlepsze szkoły i najlepsze samorządy nagrodzone zostały dyplomami, pucharami i nagrodami finansowymi.

Spośród reprezentantów wschodniej Wielkopolski wyróżniały się dwa ośrodki. W klasyfikacjach szkół trzykrotnie w czołówce meldowały się szkoły konińskie. W Igrzyskach Dzieci (czwarte, piąte i szóste klasy) czwarte miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Koninie, a szóste – Szkoła Podstawowa nr 3 w Koninie. „Trójka”, która w czołówce wojewódzkiej klasyfikacji gości od lat, zajęła również drugie miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (siódme i ósme klasy). Sam Konin, jako powiat, gościł na podium dwukrotnie, zajmując drugie miejsca w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Drugim wyróżniającym się ośrodkiem jest region turecki. Szkoła Podstawowa w Przykonie (powiat turecki) zajęła piąte miejsce w Igrzyskach Dzieci i trzecie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W Licealiadzie wygrało natomiast I Liceum Ogólnokształcące w Turku.

W klasyfikacji samorządów powiat turecki gościł w czołówce wszystkich trzech kategorii. W Igrzyskach Dzieci zajął czwarte miejsce, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej piąte miejsce, a w Licealiadzie zwyciężył z niemal dwukrotną przewagą nad powiatem ostrzeszowskim.

W ramach wojewódzkiego podsumowania współzawodnictwa sportowego odbędą się również pokazowe mecze, wykłady oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne.