Skocz do zawartości
LM.plSportWielki powrót do Sokoła Kleczew. Klub ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca

Wielki powrót do Sokoła Kleczew. Klub ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wielki powrót do Sokoła Kleczew. Klub ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca
III liga

Po półtora roku Michał Grzywacz wraca do Sokoła Kleczew. III-ligowiec z regionu konińskiego ogłosił, że szkoleniowiec przejmie drużynę seniorów.

Zimą 2021 r. Michał Grzywacz pożegnał się (częściowo) z Sokołem Kleczew. Po wielu latach pracy z drużynami młodzieżowymi tego zespołu wybrał pierwszy zespół Wilków Wilczyn. Z ówczesnym IV-ligowcem wywalczył utrzymanie, a następnie poprowadził go jeszcze w rundzie jesiennej, ale problemy finansowo-organizacyjne klubu spowodowały, że wiosną tego roku Grzywacz wylądował szczebel niżej.

Z Polonusem Kazimierz Biskupi poradził sobie świetnie. Zespół uplasował się w górnej części tabeli i był niepokonany przez czternaście ligowych meczów z rzędu – od 26 marca. Te dobre wyniki spowodowały, że szansę Grzywaczowi postanowił dać Sokół Kleczew.

Dla szkoleniowca nie będzie to debiut na ławce kleczewskiego klubu, prowadził go już w przeszłości od stycznia do czerwca w 2007 r. i jeszcze później w pojedynczych spotkaniach. Ale nigdy jeszcze nie był trenerem pierwszej drużyny na stałe. Wraz z przyjściem nowego szkoleniowca zmienia się również sztab. Asystentem będzie Jakub Dębowski, który zastąpi Łukasza Cichosa. Trenerem bramkarz pozostanie Robert Wiśniewski, a kierownikiem zespołu będzie Wojciech Bielawski.

Michał Grzywacz na stanowisku pierwszego trenera zastąpi Marcina Woźniaka, którego odejście kleczewski klub zapowiedział już wcześniej. Grzywacz do Sokoła wraca, choć tak naprawdę nigdy go nie opuścił – był bowiem cały czas członkiem zarządu kleczewskiego klubu. W przeszłości pełnił również funkcję prezesa Sokoła.

fot. Sokół Kleczew

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole