LM.plSportWeekend na siatkarskich parkietach. Zupełnie jak przed tygodniem

Weekend na siatkarskich parkietach. Zupełnie jak przed tygodniem

Siatkówka

W poprzedniej kolejce swój mecz wygrały Wilki Wilczyn, a przegrał SPS Konspol Słupca. Tym razem również tak się stało.

Różnice dotyczą miejsc rozgrywanych spotkań i wyników. W minionej kolejce SPS Konspol udał się do Międzyrzecza, by powalczyć z miesjcowym Orłem. I choć siatkarze ze Słupcy robili co mogli, tak chociaż jednego punktu nie przywieźli. Przegrali bowiem gładko 0:3. Pierwszy set nie zapowiadał jeszcze porażki, ale dwa kolejne to pokaz umiejętności zawodników Orła, którzy wygrali je 25:18 i 25:13. W następnej kolejce dojdzie do derbów regionu z Wilkami Wilczyn.

LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz – SPS Konspol Słupca 3:0 (25:22, 25:18, 25:13)

W Wilczynie natomiast gospodarze podejmowali Stoczniowca Politechnikę Gdańską. Pierwsze dwa sety wygrali 25:20 i 25:19. Wydawało się więc, że mecz zakończy się spokojnym 3:0. Nic z tych rzeczy. W kolejnym secie goście włączyli wyższy bieg i wygrali na przewagi 26:24. Czyżby zatem miało dojść do tie-breaka? W końcówce czwartego seta była taka możliwość, jednak Wilki trzymaly nerwy na wodzy i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 27:25, a cały mecz 3:1. A za tydzień derby w Słupcy.

Wilki Wilczyn – Stoczniowiec Politechnika Gdańska 3:1 (25:20, 25:19, 24:26, 27:25)