Skocz do zawartości
LM.plSportWalka trwała do ostatnich minut. Start Konin przegrał z Polonią Środa Wlkp.

Walka trwała do ostatnich minut. Start Konin przegrał z Polonią Środa Wlkp.

Dodano: , Żródło: LM.pl
Walka trwała do ostatnich minut. Start Konin przegrał z Polonią Środa Wlkp.
II liga

To była szansa na czwarte zwycięstwo w sezonie i ucieczkę w górę tabeli. W Środzie Wlkp. Start był blisko, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali.

Starcie z niżej notowaną Polonią Środa Wlkp. od pierwszych minut było zacięte. Po początkowej grze na remis zaczęło się przeciąganie liny – to jedna, to druga drużyna wychodziła na niewielkie prowadzenie. W 20. minucie tablica wyników wskazywała na Start, koninianie prowadzili 10:7 po bramkach Salzmana i Grzelki. Polonia żmudnie jednak odrabiała straty, by w samej końcówce samemu wypracować sobie nieznaczną przewagę. Do szatni schodziła z prowadzeniem 15:13.

Ta przewaga w drugiej połowie urosła do sześciu trafień. Mogło być nawet wyżej, ale rzutów karnych nie wykorzystali Damian Potocki i Roger Nowacki. Od 46. minuty Start zaczął wielką pogoń. Dwukrotnie z karnych, a raz z gry trafił Marcel Urbański, swoje bramki dołożyli też Piotr Kołtunowicz, Jakub Kujawiński i Zbigniew Jarecki. W 55. minucie było już tylko 25:24.

Gospodarzy na niewielkim prowadzeniu utrzymał Roger Nowacki. W 57. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Marcel Urbański, a końcówka znów należała do Polonii. Dwa trafienia wobec tylko jednej bramki Startu dały średzianom zwycięstwo 28:25.

Była to szósta porażka zespołu Dariusza Pietrzyka w tym sezonie. Start spadł na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu oczek. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę, koninianie podejmą SPR SLV Group Oleśnica.

Polonia Środa Wlkp. – Start Konin 28:25 (15:13)

Start Konin: Przemysław Hejna – Piotr Kołtunowicz (5), Adrian Grzelka (4), Tomasz Lorencki (1), Zbigniew Jarecki (2), Janusz Kostrzewa (3), Marek Salzman (4), Paweł Dobry, Marcel Urbański (4), Tomasz Garbarczyk, Jakub Kujawiński (2).

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole