Skocz do zawartości
LM.plSportW ostatniej kolejce sprawili niespodziankę. W niedzielę zagrają z KKF Automobile Torino

W ostatniej kolejce sprawili niespodziankę. W niedzielę zagrają z KKF Automobile Torino

Dodano: , Żródło: LM.pl
W ostatniej kolejce sprawili niespodziankę. W niedzielę zagrają z KKF Automobile Torino
II liga

KKF Automobile Torino Konin wraca na wyjazdową ścieżkę. W niedzielę koninianie zagrają z nowym zespołem na futsalowej mapie Polski – Futsalem Świecie.

Futsalowy klub w Świeciu powstał w sierpniu tego roku. Motywacją był świetny występ Gresta / Espack / Sadowska Świecie, amatorskiej drużyny, w zeszłorocznym Pucharze Polski. Świecianie awansowali aż do 1/8 finału szczebla centralnego, pokonując najpierw Victorię Sulejówek, a następnie KS Gniezno. Kilka miesięcy później powstał klub, który otrzymał zaproszenie do gry w II lidze.

Debiut na ligowych arenach Futsal Świecie miał bardzo emocjonujący. Futsal prowadził w Starogardzie Gdańskim już 2:0, ale w końcówce Beniaminek 03 Starogard Gdański przycisnął i zaczął odrabiać straty. W ostatniej akcji meczu na 3:2 trafił Rayco Martel Ravelo, dając ostateczne zwycięstwo gospodarzom. Tę porażkę Futsal odbił sobie w trzeciej kolejce, wygrywając na wyjeździe z niepokonanym do tej pory KP Wooden Villa Września aż 7:1.

W tabeli II ligi KKF Automobile Torino Konin i Futsal Świecie mają na koncie po trzy oczka. O ile w meczach koninian w tym sezonie pada najwięcej bramek (łącznie 27), o tyle Futsal strzela mało, ale i traci mało – bilans trafień wynosi obecnie 9:4. Konińska defensywa po początkowych problemach wyglądała już w ostatnim spotkaniu lepiej, ale drużyna Przemysława Skibiszewskiego i tak będzie musiała uważać na poczynania rywali w ofensywie. Szczególnie, że Futsal nie ma jednego specjalisty od strzelania bramek, w tym sezonie do siatki trafiło już sześciu różnych zawodników.

Spotkanie pomiędzy Futsalem Świecie a KKF Automobile Torino Konin rozpocznie się w niedzielę 28 listopada o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza 3 w Świeciu.

Czytaj więcej na temat:futsal, II liga, KKF Konin, Futsal Świecie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole