LM.plSportTym razem bez punktów. Polonus i Polanin tuż nad strefą spadkową

Tym razem bez punktów. Polonus i Polanin tuż nad strefą spadkową

V liga

Czternasta kolejka V ligi gr. II nie była udana dla reprezentantów regionu konińskiego. Swoje mecze przegrali i Polonus Kazimierz Biskupi, i Polanin Strzałkowo.

Wysoką porażkę z zespołem ze środka tabeli, GKS Dopiewo, zanotował Polonus Kazimierz Biskupi. Hat-tricka dla gospodarzy strzelił Bartłomiej Olejniczak, a po jednej bramce dołożyli Jakub Zagawa i Wojciech Klimko. Był to dziewiąty przegrany mecz przez kazimierzan w tym sezonie.

Kolejkę przed końcem rundy jesiennej Polonus zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów. Kolejny mecz w najbliższą sobotę, drużyna z Kazimierza Biskupiego podejmie Meblorza Swarzędz.

W sobotę przegrał też Polanin Strzałkowo. Drużyna z powiatu słupeckiego mierzyła się na wyjeździe z Orkanem Chorzemin. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis, choć oba zespoły miały po rzucie karnym. Obie drużyny jednak jedenastki zmarnowały. Gole padły dopiero po przerwie. Najpierw dla gospodarzy trafił Filip Bochiński, ale sześć minut później wyrównał Igor Zieliński. Końcówka należała jednak do Orkana. Najpierw na 2:1 strzelił Patryk Dominiak, a następnie wynik starcia ustalił Patryk Buśko.

Polanin przegrał po raz dziesiąty w tym sezonie i z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Kolejny mecz w najbliższą sobotę, drużyna ze Strzałkowa podejmie GKS Dopiewo.

GKS Dopiewo – Polonus Kazimierz Biskupi 5:0 (Bartłomiej Olejniczak x3, Jakub Zagawa, Wojciech Klimko)

Orkan Chorzemin – Polanin Strzałkowo 3:1 (48' Filip Bochiński, 71' Patryk Dominiak, 89' Patryk Buśko – 54' Igor Zieliński).