LM.plSportTrzy medale dla KKSz. Walczyli w Grodzisku Mazowieckim i Stawigudzie

Trzy medale dla KKSz. Walczyli w Grodzisku Mazowieckim i Stawigudzie

Szermierka

Małgorzata Cybulska, Hanna Piguła i Maria Piguła stawały na najniższych stopniach podium podczas turniejów w Grodzisku Mazowieckim i Stawigudzie.

Ogólnopolski Turniej Młodzików i Dzieci Grodziska Szabla 2023 – VI Memoriał J. Pawłowskiego rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: U-14 i U-12. Wśród starszych zawodników najwyższe miejsce zajął Szymon Mioduszewski, który uplasował się na piątym miejscu. W ósemce znalazł się jeszcze Filip Radoch.

W młodszej kategorii wiekowej po medal sięgnęła natomiast Małgorzata Cybulska. Zawodniczka KKSz Konin sklasyfikowana została na trzecim miejscu.

Z dwoma medalami koninianie wrócili ze Stawigudy. Trzecie miejsce w kat. U-12 zajęła Hanna Piguła, a w czołowej ósemce znalazła się jeszcze Amelia Harhala. Wśród chłopców ósmy był Miłosz Klimek. W kat. U-10 po brązowy medal sięgnęła Maria Piguła.