Skocz do zawartości
LM.plSportTradycji stało się zadość. Na swoim terenie Medyk II nie bierze jeńców

Tradycji stało się zadość. Na swoim terenie Medyk II nie bierze jeńców

Dodano:
Tradycji stało się zadość. Na swoim terenie Medyk II nie bierze jeńców
II liga

Nawiązując do słów piosenki wykonywanej przez Irenę Santor „Jak przygoda, to tylko w Warszawie”, piłkarki rezerw Medyka mogłyby powiedzieć „jak zwyciężać to tylko u siebie, u siebie...”.

Wczoraj Medyk II po raz kolejny to udowodnił, trzeciemu zespołowi UKS SMS Łódź wyraźnie pokazując, kto jest lepszy. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu z KU-AZS UW Warszawa goście nie wystawili niemal wyjściowego garnituru z Ekstraligi. I było to zachowanie fair play, bo takie podejście do tematu na taką opinię zasługuje. Co prawda w rezerwach Medyka wystąpiły Jagoda Sapor, Natalia Pakulska, Androniki Michalopoulou i Dominika Kolenickova, ale... Pierwsza z nich od dawna jest rezerwową w pierwszym zespole, druga po powrocie z urlopu macierzyńskiego w Ekstralidze zaliczyła tylko epizod w blamażu ze Sportisem KKP Bydgoszcz, a Dominika Kolenickova to głęboka rezerwowa i jej występy w Ekstralidze lepiej przemilczeć. Najwięcej minut w krajowej elicie uzbierała Greczynka i to ona z całego składu najczęściej występuje w obu drużynach. Nie można w takim razie powiedzieć, że naprzeciwko siebie stanęły drużyny z dwóch poziomów rozgrywkowych.

Wracając do wczorajszego spotkania to jego wynik otworzyła właśnie Androniki Michalopoulou. Asystę przy tym trafieniu zaliczyła będąca ostatnio w gazie Oliwia Jaśniak. Druga część spotkania to kolejne gole zdobywane przez Medyczki. Na 2:0 podwyższyła Kolenickova (drugi gol w II lidze), a zaraz po tym swojego gola strzeliła Oliwia Jaśniak. Swoją zdobycz chciała mieć także Maja Szydełko i plan ten zrealizowała w 77. minucie. Wynik mógł być wyższy, ale nie udało się wykorzystać kilku okazji do zdobycia gola.

Odnieśliśmy bardzo cenne zwycięstwo. Cieszy dominacja i kultura gry. W najbliższym czasie musimy skupić się na skuteczności. W każdym kolejnym meczu moja drużyna stwarza coraz więcej sytuacji, których nie zamienia na bramki. Jako, że stawiamy sobie wysokie cele, przygotowując się na walkę z lepszym przeciwnikiem, jako drużyna musimy być w tym aspekcie bezwzględne – tak mecz podsumowała trenerka rezerw, Sandra Sałata.

W pierwszy weekend listopada ostatni mecz w rundzie jesiennej. Medyk II zagra na wyjeździe z KS Raszyn.

Medyk POLOmarket II Konin – UKS SMS III Łódź 4:0 (10' Androniki Michalopoulou, 52' Dominika Kolenickova, 55' Oliwia Jaśniak, 77' Maja Szydełko)

Medyk POLOmarket II: Jagoda Sapor – Julia Chudy, Natasza Krupa, Klaudia Urna, Maja Szydełko, Natalia Pakulska, Oliwia Jaśniak, Julia Ustarbowska (58' Monika Mierzejewska), Liwia Lizik (80' Gabriela Waszkiewicz), Androniki Michalopoulou (63' Patrycja Sikora), Dominika Kolenickova (73' Kinga Połatyńska)

Foto archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole