Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportSportowe podsumowanie roku. Wbrew pozorom sukcesów było sporo

Sportowe podsumowanie roku. Wbrew pozorom sukcesów było sporo

Podsumowanie roku

Sukcesów oczywiście na miarę skromnych możliwości miasta i regionu konińskiego. Ale z drugiej strony czy powinniśmy mieć jakiekolwiek kompleksy? Przecież możemy pochwalić się kilkoma medalistami zawodów rangi międzynarodowej. A i na krajowym podwórku także były dobre momenty. A więc zaczynamy!

Zapraszam do podróży przez różne dyscypliny sportowe, kolejność przypadkowa.

Kacper Ratajewski wicemistrzem Europy do lat 20

Po brązie Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 18 i mistrzostwie świata do lat 19 wywalczonym w ubiegłym roku wychowanek UKS MOS Czarni Ostrowite we wrześniu razem z kolegami zdobył srebro Mistrzostw Europy do lat 20.

Koszykówka

Już początek roku był bardzo udany dla Mustangów. W lutym wywalczyli pierwszy, historyczny Superpuchar Polski a pod koniec maja zdobyli mistrzowskiego hat-tricka po niesamowitym meczu. Do tego trzeba dodać kolejny finał Pucharu Polski, zwycięstwo w Wiśnik Cup i występy konińskich koszykarzy na wózkach w kadrze narodowej.

Wychowankowie MKS MOS Konin Aleksander Dziewa i Szymon Tomczak w barwach Śląska Wrocław zostali mistrzami Polski. Na mistrzostwa Europy pojechał tylko ten pierwszy i pokazał się na nich z dobrej strony. Na you tubie można obejrzeć jego kilka efektownych akcji, a nasza kadra dotarła do półfinału imprezy. Świetnie poradziły sobie także młode koszykarki klubu z Dworcowej. Drużyna U13 prowadzona przez Magdalenę Stawicką uzyskała historyczny awans do finału Mistrzostw Polski.

Piłka nożna

Krystian Bielik, wychowanek Górnika Konin i urodzony w Słupcy a stawiający pierwsze piłkarskie kroki w Sokole Kleczew Jan Bednarek zostali powołani i zagrali na mistrzostwach świata. Natomiast o samym występie naszej kadry (poza faktem, że po 36 latach wyszła z grupy na mundialu) lepiej zapomnieć.

Co poza tym? KKF Automobile Torino Konin jest liderem w grupie I drugiej ligi futsalu i taka sytuacja z pewnością musi cieszyć. Nie inaczej było także w przypadku awansu Medyka POLOmarket Konin do półfinału Pucharu Polski po kilkuletniej przerwie.

Sporty walki

Tutaj najwięcej do powiedzenia ma powiat turecki. Choć i pochodząc ze Skulska można dokonać rzeczy wielkich. Dowodem na to rewelacyjny występ Justyny Szmajdki, która Na X Mistrzostwach Świata World Union Karate Do Federations z kadrą Polski została mistrzynią świata.

W kickboxingu zawodnik Strikera Turek Aleksander Kowalczyk wywalczył złoto MŚ juniorów. W wywiadzie dla lm.pl powiedział skromnie: – Ciężko pracowałem, aby zostać mistrzem świata.

Kajetan Bajzert mieszka w Przykonie, a na co dzień trenuje w Zagłębiu Konin. Podczas mistrzostw Europy do lat 14 zdobył brąz. Takie osiągnięcie krótko skomentowała jedna z legend konińskiego boksu Andrzej Goiński. – Jeżeli chodzi o młodzież, to największy sukces w historii klubu. Poza tym Danuta Lewandowska została mistrzynią Polski U18, Julian Witkowski był drugi w MMP U23, brązowe medale w trakcie Mistrzostw Polski U18 zdobyli Julia Gieryn, Natalia niedźwiedź oraz Albert Betke, a Kamil Goiński jest drugim trenerem w kadrze olimpijskiej kobiet, która w 2023 roku zacznie walczyć o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu