Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

LM.plSportSparingi V ligowców. Olimpia Koło lepsza od SMS-u Ślesin

Sparingi V ligowców. Olimpia Koło lepsza od SMS-u Ślesin

V liga

W sobotę V ligowcy z regionu stoczyli kolejne pojedynki. Najlepiej spisali się Olimpia Koło i Polanin Strzałkowo, którzy na wyjazdach wygrali swoje mecze.

Olimpia Koło mierzyła się z drużyną ze Ślesina, która od nowego sezonu będzie występowała już nie jako LKS, a SMS. Więcej o tym fakcie w najbliższym czasie, natomiast zmiany przy Napoleona 29 dotyczą nie tylko nazwy, ale i w dużej mierze kadry zespołu. Drużyna została poważnie wzmocniona, w jej barwach występować będą choćby Krystian Robak, Marcin Balajla, czy kilku piłkarzy z Ukrainy. Wczoraj na Olimpię to nie wystarczyło, bo choć gospodarze (zwłaszcza w drugiej połowie) mieli więcej z gry, tak wykreowanych okazji nie potrafili zamienić na gole. W przeciwieństwie do rywali, którzy w ofensywie zagrali „dyskretnie”, ale za to bardzo skutecznie. Oba gole dla Olimpii zdobył Szymon Bartosik, a na jego trafienia SMS zdołał odpowiedzieć tylko raz za sprawą Norberta Grzelaka w doliczonym czasie pierwszej połowy.

SMS Ślesin – Olimpia Koło 1:2 (45' + Norbert Grzelak – 20', 83' Szymon Bartosik)

Pozostałe sparingi drużyn z regionu:

30 lipca Łokietek Brześć Kujawski – Polonia Golina 5:1 (dla Polonii Przemysław Skibiszewski)

30 lipca Mieszko Gniezno – Polonus Kazimierz Biskupi 4:1

30 lipca Czarni Ostrowite – Polanin Strzałkowo 0:5 (Fryderyk Siepielski, Artur Głowacki, Bartosz Pilarski, zaw. testowany, zaw. testowany)