Skocz do zawartości
LM.plSportSpadkowicz z II ligi przyjedzie do Kleczewa. Na wyjazdach jeszcze nie przegrał

Spadkowicz z II ligi przyjedzie do Kleczewa. Na wyjazdach jeszcze nie przegrał

Dodano: , Żródło: LM.pl
Spadkowicz z II ligi przyjedzie do Kleczewa. Na wyjazdach jeszcze nie przegrał
III liga

Sokół Kleczew w ten weekend wraca na swój teren, by zmierzyć się ze spadkowiczem z II ligi. Błękitni Stargard punkty już kilka razy tracili, ale na wyjazdach jeszcze nigdy nie przegrali.

Piąte miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów zajmują obecnie w tabeli III ligi gr. II Błękitni Stargard. Spadkowicz z II ligi niższej ligi nie zdominował, ale radzi sobie solidnie. W ośmiu meczach przegrał zaledwie raz. Szczególnie dobrze Błękitni radzą sobie na wyjazdach, w trzech spotkaniach zanotowali dwa zwycięstwa i jeden remis.

Latem kadra Błękitnych przeszła spore zmiany. Odeszli m.in. najlepsi strzelcy drużyny Mateusz Bochnak i Dawid Polkowski. Zespół ze Stargardu pozyskał również kilku piłkarzy, głównie młodszych i z niższych lig. Największym wzmocnieniem wydaje się środkowy obrońca Maciej Liskiewicz, do drużyny dołączył również napastnik Marcin Rajch, który wrócił z wypożyczenia do Górnika Konin.

Zespół z Pomorza nie będzie więc łatwym rywalem dla Sokoła Kleczew. Drużyna Mariusza Bekasa w ostatnich tygodniach ma problemy z ustabilizowaniem formy i powoli zaczyna tracić kontakt z ligową czołówką. Dość powiedzieć, że zajmujący obecnie dziewiąte miejsce kleczewianie mają bliżej do strefy spadkowej (cztery punkty), niż do piątego miejsca (siedem punktów).

Głównym problemem Sokoła wydaje się być ofensywa. Dziewięć strzelonych bramek to dopiero jedenasty wynik w lidze. Zaledwie jeden piłkarz, Mateusz Molewski, ma więcej, niż jednego gola na koncie. Trener Mariusz Bekas podkreśla od początku sezonu, że w kadrze drużyny zaszły spore zmiany i potrzeba czasu, by zespół się zgrał. Jest to prawda, choć trzeba też pamiętać, że za moment będzie półmetek pierwszej rundy i trudno może być później odrobić zbyt duże straty.

Spotkanie pomiędzy Sokołem Kleczew a Błękitnymi Stargard rozpocznie się w sobotę 18 września o godz. 16.00 na stadionie przy al. 600-lecia 21 w Kleczewie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole