LM.plSportSKP – Warta 2:0. Udana inauguracja słupczan

SKP – Warta 2:0. Udana inauguracja słupczan

IV liga

Udanie nowy sezon zainaugurowali piłkarze SKP Słupca. Mimo, że mecz kończyli w dziesięciu, tak poradzili sobie z gośćmi z Międzychodu.

Już początek powinien należeć do gospodarzy, ale w 13. minucie Oskar Pietrzak nie trafił do pustej bramki. Warta mogła wyjść na prowadzenie kilka minut później, w tej sytuacji bardzo dobrze na linii zachował się Maciej Przygoda, który wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę. SKP kolejną okazję miał za sprawą Szymona Mellera. Ten minął już Leo Przybylaka, kopnął w stronę bramki Warty, tylko że zabrakło w tym siły. Obrońcy z Międzychodu zdążyli z asekuracją i nadal było 0:0. Zresztą Meller po chwili miał kolejną bardzo dobrą okazję do zdobycia gola, po raz kolejny czegoś zabrakło. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam Maciej Przygoda zatrzymał Jana Helaka.

I tak ten mecz wyglądał przez dłuższy czas. Po kilku niewykorzystanych, bardzo dobrych okazjach, kolejne fragmenty to był cios za cios. Jednak ani Michał Lorencki, ani Maciej Adamczewski nie znaleźli drogi do bramki Przybylaka. Po drugiej stronie z kolei brakowało ostatniego podania, wyjścia na pozycję, albo radził sobie Maciej Przygoda. Trwało to tak do 58. minuty. Wtedy piłkę zagraną z prawej strony przez Łukasza Michalaka do pustej bramki bramki skierował Oskar Pietrzak.

Gospodarze poszli za ciosem i już w następnej akcji indywidualną akcją popisał się Kacper Kajdan i było 2:0. W 66. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Hubert Grzeszczak, nie miało to jednak wymiernego wpływu na dalszy przebieg meczu. Wynik mógł podwyższyć jeszcze Kacper Kajdan, refleksem popisał się natomiast Leo Przybylak, który końcami palców zbił piłkę na słupek.

Ostatecznie więc SKP wygrał 2:0, a w kolejnym wyjazdowym meczu rywalem będzie Mieszko Gniezno.

SKP Słupca – Warta Międzychód 2:0 (58' Oskar Pietrzak, 60' Kacper Kajdan)

SKP: Maciej Przygoda – Hubert Grzeszczak, Kacper Zaparty, Oskar Pietrzak (68' Robert Zdunek), Michał Lorencki, Szymon Meller (70' Paweł Kryszak), Łukasz Michalak (69' Piotr Witowski), Kacper Kajdan (78' Wojciech Durski), Igor Kuźniewski (68' Tomasz Koziorowski), Maciej Adamczewski (86' Mateusz Sobczak), Jacek Mikołajczyk