LM.plSportSKP Słupca żegna się z IV ligą. Cudu w ostatniej kolejce nie było

SKP Słupca żegna się z IV ligą. Cudu w ostatniej kolejce nie było

IV liga

SKP Słupca przegrał ostatni mecz w sezonie i ostatecznie przypieczętował swój spadek z IV ligi. Po dwóch latach gry na poziomie wojewódzkim słupczanie wracają na szczebel niżej.

Sytuacja SKP Słupca przed ostatnią kolejką nie była łatwa, ale teoretycznie drużyna Tomasza Kubzdyla miała jeszcze szansę na pozostanie w IV lidze. Podstawowym zadaniem słupczan była jednak wygrana z Polonią Leszno. I już ten pierwszy warunek przez SKP nie został spełniony. Goście zwyciężyli w Słupcy 3:0.

Już do przerwy zespół z Leszna prowadził 2:0. Najpierw indywidualną akcję trafieniem zakończył Kacper Robaczyński. W 32. minucie dośrodkowanie strzałem z woleja wykończył Karol Smoła. Wynik w drugiej połowie ustalił w sytuacji sam na sam Bartosz Raszewski.

Tym samym los słupczan został przypieczętowany. SKP na koniec sezonu zajął siedemnaste miejsce w tabeli i po dwóch latach spędzonych w IV lidze wraca na niższy szczebel rozgrywek. Sezon 2022/2023 słupczanie kończą z dorobkiem 26 punktów, bilansem meczów 7-5-22 i bilansem bramek 40:84.

SKP Słupca – Polonia Leszno 0:3 (13’ Kacper Robaczyński, 32’ Karol Smoła, 79’ Bartosz Raszewski)