Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportPuchar Świata Seniorek. Sylwia Matuszak w 1/16 finału, Polki bez medalu

Puchar Świata Seniorek. Sylwia Matuszak w 1/16 finału, Polki bez medalu

Szermierka

Do 1/16 finału Pucharu Świata Seniorek awansowała Sylwia Matuszak. Szablistka KKSz Konin wraz z reprezentacją Polski zajęła też ósme miejsce w turnieju drużynowym.

W gruzińskim Tbilisi odbywał się Puchar Świata Seniorek. Uczestniczyła w nim Sylwia Matuszak. Szablistka KKSz Konin bardzo dobrze poradziła sobie w turnieju indywidualnym. W fazie grupowej zanotowała same zwycięstwa. W fazie pucharowej wygrała najpierw z Włoszką Sofią Ciaraglią 15:12, a następnie uległa Rosjance Janie Egorian 7:15. Ostatecznie została sklasyfikowana na 21. miejscu wśród 154 startujących szablistek.

Matuszak startowała ponadto w turnieju drużynowym razem z reprezentacją Polski. W pierwszym meczu biało-czerwone pokonały Iran 45:26, następnie Ukrainę 45:37, by w ćwierćfinale przegrać z Rosjankami 35:45. Polki zajęły ostatecznie ósme miejsce wśród 25 drużyn.