Skocz do zawartości
LM.plSportPożegnania i plan przygotowań. Medyk POLOmarket wraca do treningów

Pożegnania i plan przygotowań. Medyk POLOmarket wraca do treningów

Dodano:
Pożegnania i plan przygotowań. Medyk POLOmarket wraca do treningów
Medyk Konin

W przerwie letniej w Medyku POLOmarket doszło do sporych zmian kadrowych. Dzisiaj klub oficjalnie podał listę zawodniczek, które nie będą już grać w Koninie, a także ogłosił listę sparingpartnerów.

Od sezonu 2022/23 na Podwalu już grać nie będą: Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Maja Szydełko, Jagoda Sapor, Heather Seybert, Androniki Michalopoulou, Julia Maskiewicz, Klaudia Fabova oraz Alicia Tamburro. Do drużyny dołączyła za to Patrycja Ziemba z Olimpii Szczecin, poza tym podpisano profesjonalne umowy z juniorkami: Patrycją Sikorą, Zuzanną Kogutek, Gabrielą Mikucką i Julią Ustarbowską.

Pierwsze treningi w niepełnym składzie Medyk rozpoczął już na początku tygodnia. Na jutrzejszy poranek zaplanowano grę wewnętrzną, ale ze względu na to, że część piłkarek jest jeszcze na urlopach, czy na zgrupowaniach reprezentacji, trudno przewidzieć skład.

Więcej odpowiedzi może dać za to mecz z Fortami Piątnica, który odbędzie się dziesiątego lipca. Ogólnie rzecz biorąc prawdopodobnie większość sparingów zostanie rozegrana na wyjeździe. Za dwa tygodnie koninianki udadzą się w odwiedziny do przyjaciół z litewskiej Gintry Szawle, a pod koniec miesiąca pojadą na tradycyjny obóz do Żagania. Przygotowania zakończą się meczem ze Stomilem Olsztyn.

Nowy sezon Ekstraliga zainauguruje w połowie sierpnia. Na razie nie znany jest jeszcze terminarz. Nowymi zespołami w stawce są Pogoń Tczew i Sportowa Czwórka Radom, tytułu broni UKS SMS Łódź.

Plan przygotowań Medyka:

2 lipca godz. 10.00 Medyk I – Medyk II, Podwale

10 lipca godz. 18.00 Forty Piątnica – Medyk POLOmarket Konin

14 lipca godz. 17.00 Gintra Szawle – Medyk POLOmarket Konin

17 lipca godz. 11.00 Gintra Szawle – Medyk POLOmarket Konin

20-21 lipca turniej w Białymstoku

24 lipca GKS Katowice – Medyk POLOmarket Konin, Kępno

28 lipca godz. 18.00 Medyk POLOmarket Konin – Warta Gorzów, Żagań

31 lipca godz. 13.00 Polonia Środa Wlkp. - Medyk POLOmarket Konin

6 sierpnia godz. 17.00 Stomilanki Olsztyn – Medyk POLOmarket Konin

Foto Piotr Tylman

Czytaj więcej na temat:Medyk Konin, przygotowania
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole