LM.plSportPorażka Wilków Wilczyn na zakończenie rundy. Ale najważniejsze wydarzy się zimą

Porażka Wilków Wilczyn na zakończenie rundy. Ale najważniejsze wydarzy się zimą

IV liga

Wydawało się, że to może być ostatni mecz Wilków Wilczyn w IV lidze. Ale na rozwiązanie tego problemu musimy jeszcze poczekać. Teraz o tym, co działo się w kwestiach typowo sportowych.

A działo się średnio. Zawodnicy miejscowych po raz kolejny zaprotestowali przeciwko trudnej sytuacji w klubie i wyszli na boisko z opóźnieniem. Poza tym ledwie po dziewięciu minutach gospodarze przegrywali już 0:2. Szybkie prowadzenie być może uśpiło Huragana, bo Wilki zaczęły się budzić i coraz lepiej rozgrywać piłkę. Dość szybko dało to bramkę kontaktową. Strzał po krótkim rogu Marcina Balajli był nie do obrony dla Krzysztofa Chmielewskiego. W ostatniej minucie pierwszej połowy goście mogli wrócić na dwubramkowe prowadzenie, ale kapitan przyjezdnych Bartosz Żołądkiewicz nie wykorzystał rzutu karnego (uderzył obok słupka).

W drugiej odsłonie wilczynianie za wszelką cenę chcieli wyrównać. I była ku temu sposobność, lecz próbując dobijać strzał swojego kolegi Marcin Balajla nie trafił do pustej bramki. A goście nie zamierzali odpuszczać. Na posterunku był jednak Jakub Jaskulski, który zapobiegł utracie gola. W kolejnej akcji nie był w stanie nic już zrobić. Podanie z głębi pola na gola zamienił Dawid Ciążyński. Na tym emocje się oczywiście nie skończyły. Wiadomo przecież, że w spotkaniach z udziałem gospodarzy zdarzyć się może wszystko. Gdy futbolówka po raz kolejny trafiła do bramki drużyny z Pobiedzisk, to arbiter (chyba całkiem słusznie) dopatrzył się zagrania ręką Emanuela Mikołajczyka i upomniał go żółtym kartonikiem. Kolejna próba przyniosła już gola. Mikołaj Ruta wykorzystał okazję stworzoną przez kolegów i Huragan nadal prowadził, ale po raz kolejny tylko jednym trafieniem. Do czasu. W końcówce Paweł Piceluk zdobył gola na 4:2 dla gości i było wiadomo, kto zostanie zwycięzcą tego meczu.

Na tę chwilę po dzisiejszej porażce Wilki zajmują siedemnaste (pierwsze spadkowe) miejsce, ze stratą czterech punktów do rezerw KKS-u Kalisz, który swój mecz rozegra jutro. Ale to już zmartwienia na potem. Zima w Wilczynie będzie długa i oby w jej trakcie udało się wyjaśnić wszelkie nieporozumienia.

Wilki Wilczyn – Huragan Pobiedziska 2:4 (28' Marcin Balajla, 67' Mikołaj Ruta – 6' Mikołaj Witaszyk, 9',55' Dawid Ciążyński, 90' Paweł Piceluk)

Wilki: Jakub Jaskulski – Jacek Brezyna, Iwo Nowierski, Mateusz Przybyła (55' Mikołaj Błaszczyk), Krystian Robak (18' Dawid Szefler), Marcin Balajla (55' Mikołaj Ruta), Nikodem Lipiński, Kamil Kwiatkowski, Emanuel Mikołajczyk (80' Jakub Kozłowski), Adrian Kamiński (55' Łukasz Przebieracz), Wiktor Mochalski