LM.plSportPorażka w cieniu kontrowersji. KKF uległ wiceliderowi tabeli

Porażka w cieniu kontrowersji. KKF uległ wiceliderowi tabeli

I liga

W meczu czwartej kolejki I ligi futsalu KKF Automobile Torino Konin mierzył się z wiceliderem tabeli z Chojnic. I choć przegrał 1:3, to nie obyło się bez kilku kontrowersji.

Największa z nich dotyczyła sytuacji z końcówki pierwszej połowy. Goście prowadzili już 1:0 po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Patryka Laskowskiego. Gdy na zegarze do końca pierwszej połowy zostały dwie minuty i 43 sekundy z kontrą wyszli miejscowi. Strzelał Przemysław Skibiszewski i KKF od razu zgłosił protest, że Pavlo Pucha interweniował ręką poza polem karnym. Arbitrzy pozostali niewzruszeni i nakazali kontynuować grę. Możemy się pochylić nad sytuacją w której bramkarz zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Przemysław Skibiszewski, trener KKF-u po meczu ocenił tę sytuację jednoznacznie: – To jest czerwona kartka i to mogło zmienić oblicze meczu.

W końcu jednak i do konińskich futsalistów uśmiechnęło się szczęście. Bo do tej pory obrona rywali spisywała się bardzo dobrze i uderzenia Przemysława Skibiszewskiego, a zwłaszcza Mateusza Zaborskiego (w tym przypadku interwencja Pavlo Puchy zapobiegła utracie gola przez przyjezdnych) nie trafiały do celu. W 19. minucie za sprawą Mateusza Mrozińskiego (świetny przechwyt i asysta Nikodema Lipińskiego) KKF doprowadził do remisu. Szczęście gospodarzy trwało zaledwie pół minuty. Po raz kolejny ze stałego fragmentu gry przymierzył Patryk Laskowski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. – Zamiast skupić się na meczu mamy pretensje do arbitrów, że nie zauważyli zagrania ręką przez bramkarza. Faulujemy, rywale strzelają gola i sytuacja zupełnie się zmienia – powiedział grający trener KKF-u Konin. Ukarany zresztą żółtą kartką za protesty.

W drugiej połowie emocji także nie brakowało. Zwłaszcza, że ekipa z Chojnic krótko po wznowieniu gry zdobyła gola na 3:1. Do końca spotkania goście kontrolowali jego przebieg, zaś KKF starał się odrabiać straty. Ale ani Krystian Robak, ani Przemysław Skibiszewski, czy Nikodem Lipiński nie dali rady nic strzelić. – Z takim przeciwnikiem praca, jaką wykonaliśmy w defensywie spowodowała, że brakował nam już sił z przodu. Sam pod koniec meczu miałem dwie dogodne sytuacje, ale nie było już z czego uderzać – wyjaśnił pierwszy z nich.

Pod koniec meczu na boisku w roli lotnego golkipera pojawił się Mateusz Zaborski, ale to na dobrze dysponowanego wicelidera nie wystarczyło. – Postawiliśmy rywalom wysoko poprzeczkę. Z racji zajmowanego miejsca w tabeli faworyt wywiązał się z roli i zdobył trzy punkty. Natomiast my możemy spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie, że daliśmy z siebie maksa – ocenił Przemysław Skibiszewski.

KKF Automobile Torino Konin – Red Devils Chojnice 1:3 (19' Mateusz Mroziński – 14', 20', 22 Patryk Laskowski)

KKF Automobile Torino Konin: Maciej Marciniak – Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Nikodem Lipiński, Przemysław Skibiszewski, Krystian Robak, Mateusz Mroziński, Wiktor Żynda, Mateusz Olejniczak, Sebastian Stryganek, Bartosz Wuczyński, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki