LM.plSportPokonali niepokonanych! Futsaliści KKF wciąż bez porażki w hali Rondo!

Pokonali niepokonanych! Futsaliści KKF wciąż bez porażki w hali Rondo!

II liga

Drugie zwycięstwo w tym sezonie zanotowali futsaliści KKF Automobile Torino Konin. W sobotę wygrali z niepokonanym dotąd liderem tabeli, Beniaminkiem 03 Starogard Gdański, 5:3.

Tylko jeden mecz ze stratą punktów, zero porażek na koncie i sześć straconych bramek w czterech meczach. Przed sobotnim starciem piątej kolejki wydawało się, że Beniaminek 03 Starogard Gdański przyjedzie do Konina po pewne trzy punkty. Tymczasem futsaliści KKF Automobile Torino zagrali swój najlepszy mecz w tym sezonie i kto wie, czy nie jeden z najlepszych meczów w całej swojej historii, pokonując rywali 5:3.

Początek spotkania wcale jednak na to nie wskazywał. Goście wyszli na mecz odważnie nastawieni, agresywnie pressowali na połowie koninian i zmuszali gospodarzy do częstych błędów. Nie przekładało się to jednak na żadne sytuacje bramkowe – dobrze poustawiani w defensywie gospodarze pozwalali jedynie na mało groźne uderzenia z bocznych sektorów boiska. Sami zaś z minuty na minutę coraz groźniej kontrowali. Aż w końcu świetna akcja prawym skrzydłem Mateusza Mrozińskiego zakończyła się bramką dającą koninianom prowadzenie.

Mroziński w sobotę wrócił po pięciomeczowym zawieszeniu za kartkę jeszcze z zeszłego sezonu. Głód gry widać było gołym okiem. Długa przerwa nie wpłynęła negatywnie na jego świetnie ustawiony celownik – już w szesnastej minucie było 2:0 i to właśnie Mroziński ponownie trafił do siatki Beniaminka 03. Do przerwy gospodarze zresztą mogli spokojnie prowadzić z 5:0, ale tylko fenomenalna postawa Juliana Ćwiklińskiego w bramce ich od tego powstrzymała.

Goście co prawda zdobyli kontaktowe trafienie równo z końcowym gwizdkiem pierwszej połowy, ale zaraz po przerwie dostali dwa kolejne ciosy od Krystiana Robaka i Przemysława Skibiszewskiego. KKF Automobile Torino prowadził 4:1 i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Niemający nic do stracenia goście zaryzykowali więc i zdjęli bramkarza. To się opłaciło. W 31. minucie po rzucie wolnym trafił Kamil Roll, a chwilę później – Aaron Suarez Perera. Nagle z 4:1 zrobiło się 4:3 i temperatura znacznie wzrosła.

Decydujący cios należał jednak do gospodarzy. W ostatniej minucie podanie Krystiana Robaka wykorzystał Przemysław Skibiszewski. KKF Automobile Torino Konin wygrał 5:3. Było to drugie zwycięstwo koninian w tym sezonie. Drużyna Przemysława Skibiszewskiego pozostała niepokonana na hali Rondo i awansowała, przynajmniej do jutra, na trzecie miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, KKF Automobile Torino Konin zagra na wyjeździe spotkanie Pucharu Polski. Rywala pozna w niedzielę, będzie nim bowiem zwycięzca wojewódzkiego Pucharu Polski w województwie zachodniopomorskim. Do zmagań ligowych koninianie powrócą dopiero 15 stycznia, podejmując KP Wooden Villa Września.

KKF Automobile Torino Konin – Beniaminek 03 Starogard Gdański 5:3 (7', 16' Mateusz Mroziński, 22' Krystian Robak, 22', 40' Przemysław Skibiszewski20' Huseyin Furkan Karakus, 31' Kamil Roll, 35' Aaron Suarez Perera)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski – Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Mateusz Mroziński, Łukasz Łajdecki, Krzysztof Budziński, Wiktor Jarabek, Krystian Robak, Damian Markiewicz, Nikodem Lipiński.