Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportPodwójny brąz Przemysława Gaja. Na trasie był ponad cztery godziny

Podwójny brąz Przemysława Gaja. Na trasie był ponad cztery godziny

Triathlon

Trzecie miejsce w kategorii wiekowej 18 – 24 lata oraz w mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie średnim wywalczył Przemysław Gaj. Koninianin w weekend startował w Ironmanie Poznań.

Trasa w Poznaniu liczyła 1,9 km pływania, 90,3 km jazdy rowerem i 20,8 km biegu. Przemysław Gaj pokonał ją w czasie 4:17:03, co dało mu trzydzieste miejsce w klasyfikacji generalnej na niemal 570 zawodników, którzy przekroczyli linię mety. Najlepiej koninianinowi poszło bieganie, gdzie zajął osiemnaste miejsce.

Jednocześnie Przemysław Gaj zdobył dwa brązowe medale. Koninianin był trzeci w kategorii wiekowej 18 – 24 lata. Stanął również na najniższym stopniu podium w mistrzostwach Polski na dystansie średnim.