Skocz do zawartości
LM.plSportPierwsze koty za płoty. Porażka młodzieży MKS MOS Konin w finale MP U13

Pierwsze koty za płoty. Porażka młodzieży MKS MOS Konin w finale MP U13

Dodano:
Pierwsze koty za płoty. Porażka młodzieży MKS MOS Konin w finale MP U13
MP U13

Początek mistrzostw Polski w kategorii U13 nie należał do najprzyjemniejszych dla młodych koszykarek MKS Konin. W dzisiejszym spotkaniu uległy Moskawie Środa Wielkopolska 34:66. Turniej rozgrywany jest w Ostrowi Mazowieckiej.

Początek meczu był nerwowy dla obu drużyn. Chęć objęcia prowadzenia i dobrej gry w obronie nieco paraliżował. Pierwszy punkt z rzutu wolnego zdobyła Maria Wróbel, a Moskawa odpowiedziała „trójką” i dwoma rzutami za dwa. Popełniała także mniej strat i widząc to, trenerka MKS MOS Magdalena Stawicka wzięła czas. Nie przyniosło to spodziewanej poprawy gry i rywalki pierwszą kwartę wygrały 18:3. Nieco lepiej było w drugiej, przegranej przez koninianki trzema punktami.

Druga połowa przebiegała podobnie do pierwszej. MKS MOS notował mnóstwo strat i niecelnych rzutów, a rywalki dodatkowo miały więcej przechwytów. Nie pozostawało nic innego, jak tylko walczyć do końca. Ale jedyna wygrana czwarta kwarta nie pozostawiła złudzeń, kto był w tym pojedynku lepszy.

Już jutro kolejny mecz grupowy, o godz. 13.30 koninianki zmierzą się z MMKS Katarzynkami Energą Toruń.

UKS Moskawa Środa Wielkopolska – MKS MOS Konin 66:34 (18:3, 10:6, 23:9, 15:16)

MKS MOS: Zuzanna Rybkowska, Natalia Jędro, Gabriela Wolska, Natalia Kantarowska 2, Lena Walęcka 9, Maja Szulmińska, Joanna Kaszkowiak, Maria Wróbel 10, Michalina Kuczyńska 3, Maja Olejniczak 8, Antonina Studzińska, Łucja Nowacka

Foto archiwum

Czytaj więcej na temat:MP U13, MKS MOS Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole