LM.plSportPierwsze koty za płoty. Porażka młodzieży MKS MOS Konin w finale MP U13

Pierwsze koty za płoty. Porażka młodzieży MKS MOS Konin w finale MP U13

MP U13

Początek mistrzostw Polski w kategorii U13 nie należał do najprzyjemniejszych dla młodych koszykarek MKS Konin. W dzisiejszym spotkaniu uległy Moskawie Środa Wielkopolska 34:66. Turniej rozgrywany jest w Ostrowi Mazowieckiej.

Początek meczu był nerwowy dla obu drużyn. Chęć objęcia prowadzenia i dobrej gry w obronie nieco paraliżował. Pierwszy punkt z rzutu wolnego zdobyła Maria Wróbel, a Moskawa odpowiedziała „trójką” i dwoma rzutami za dwa. Popełniała także mniej strat i widząc to, trenerka MKS MOS Magdalena Stawicka wzięła czas. Nie przyniosło to spodziewanej poprawy gry i rywalki pierwszą kwartę wygrały 18:3. Nieco lepiej było w drugiej, przegranej przez koninianki trzema punktami.

Druga połowa przebiegała podobnie do pierwszej. MKS MOS notował mnóstwo strat i niecelnych rzutów, a rywalki dodatkowo miały więcej przechwytów. Nie pozostawało nic innego, jak tylko walczyć do końca. Ale jedyna wygrana czwarta kwarta nie pozostawiła złudzeń, kto był w tym pojedynku lepszy.

Już jutro kolejny mecz grupowy, o godz. 13.30 koninianki zmierzą się z MMKS Katarzynkami Energą Toruń.

UKS Moskawa Środa Wielkopolska – MKS MOS Konin 66:34 (18:3, 10:6, 23:9, 15:16)

MKS MOS: Zuzanna Rybkowska, Natalia Jędro, Gabriela Wolska, Natalia Kantarowska 2, Lena Walęcka 9, Maja Szulmińska, Joanna Kaszkowiak, Maria Wróbel 10, Michalina Kuczyńska 3, Maja Olejniczak 8, Antonina Studzińska, Łucja Nowacka