Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportOlimpia Koło zaczęła sparingowe granie. Pierwszy rywal pokonany

Olimpia Koło zaczęła sparingowe granie. Pierwszy rywal pokonany

IV liga

Aż jedenaście gier kontrolnych w okresie przygotowawczym zaplanował sztab trenerski Olimpii Koło. Dzisiaj odbyło się pierwsze z nich, a rywalem był zespół z Poznania.

Do dyspozycji trenera Łukasza Kujawy było dwudziestu zawodników. Ci, których szkoleniowiec z Koła wyznaczył do gry spisali się bardzo dobrze, pozostawiając w pokonanym polu Akademię Piotra Reissa Poznań (V liga) 2:1.

Mecz lepiej zaczęli jednak goście, którzy uzyskali prowadzenie po kontakcie z piłkarzem miejscowych w 22. minucie. Olimpia wyrównała już sześć minut później, a po kolejnych dziesięciu wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

Kolejnym rywalem piłkarzy prowadzonych przez trenera Kujawę w najbliższą środę będzie Kujawianka Izbica Kujawska. Podobnie, jak dzisiejsze spotkanie, zaplanowano je na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kole. Tuż obok płyty trawiastej.

Olimpia Koło – APR Poznań 2:1 (28' Dawid Zawadzki, 38' Adam Kozajda – 22' sam.)