LM.plWiadomościMedyk POLOmarket w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Pewna wygrana ze Skrą

Medyk POLOmarket w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Pewna wygrana ze Skrą

Puchar Polski

3:0 zwyciężył Medyk POLOmarket Konin w wyjazdowym starciu 1/8 finału Pucharu Polski ze Skrą Częstochowa. Dwa gole zdobyła Klaudia Fabová.

W 1/8 finału Pucharu Polski Medyk POLOmarket Konin mierzył się na wyjeździe z I-ligową Skrą Częstochowa. Faworytki nie zawiodły i pokonały częstochowianki 3:0. Już po pierwszej połowie koninianki prowadziły 1:0, a do siatki rywalek trafiła Klaudia Fabová. Słowaczka podwyższyła tuż po przerwie, a wynik spotkania w 71. minucie ustaliła Anna Gawrońska.

W kadrze na środowy mecz znalazła się również nowa napastniczka Medyka POLOmarket Konin, o której trener Roman Jaszczak mówił po ostatnim ligowym starciu. Na razie wiadomo o niej jedynie, że nazywa się Cambell. Oficjalna prezentacja ma nastąpić w czwartek.

Do ćwierćfinałów awansowały ponadto zespoły Czarnych Sosnowiec, Stomilanek Olsztyn, Respektu Myślenice, Rekordu Bielsko-Biała, UKS SMS Łódź, Śląska Wrocław i Pogoni II Tczew.

Kolejny mecz medyczki rozegrają w najbliższą sobotę, Medyk POLOmarket Konin zmierzy się na wyjeździe z Tarnovią Tarnów.

Skra Częstochowa – Medyk POLOmarket Konin 0:3 (34’, 47’ Klaudia Fabová, 71’ Anna Gawrońska)

Medyk POLOmarket Konin: Jagoda Sapor – Olga Zubczyk, Anastasija Ročāne, Julia Chudy, Oliwia Jaśniak, Alicia Tamburro, Heather Seybert, Karlina Miksone, Androniki Michalopoulou, Klaudia Fabová, Anna Gawrońska.