Skocz do zawartości
LM.plSportMacBook dla studenta – jaki wybrać?

MacBook dla studenta – jaki wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano:
MacBook dla studenta – jaki wybrać?
materiał promocyjny

Zbliżający się początek roku akademickiego to dobry moment, by zastanowić się nad zakupem nowego laptopa. Studenci z chęcią sięgają po sprawdzone firmy, które oferują dobrej jakości sprzęt. W końcu osoby studiujące bardzo intensywnie korzystają z komputera! Nie mówiąc o zajęciach, sporządzaniu notatek, pozostaje przecież kwestia rozrywki, utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi, ale także - dodatkowych projektów czy pracy. To wszystko sprawia, że komputer dla studenta powinien być wydajny i niezawodny. Doskonałym wyborem będzie MacBook. Sprzęt od Apple słusznie cieszy się renomą bardzo dobrego wyboru dla studentów i nie tylko. Tylko którego MacBooka wybrać? Modeli jest sporo - różnią się ceną i specyfikacją.

Zanim przejdziemy do podpowiedzi, który z nich będzie najlepszy, czas przyjrzeć się kluczowym aspektom przy wyborze komputera.

Komputer dla studenta - co wziąć pod uwagę przy wyborze?

To, jaki komputer będzie idealny dla żaka, w dużej mierze zależy od kierunku, który studiuje. Adepci kierunków technicznych lub artystycznych będą mieć inne potrzeby sprzętowe niż studenci marketingu czy zarządzania. Dobrze więc zacząć od ustalenia, z jakich programów na co dzień będziemy korzystać. Dyktuje to w dużym stopniu wybór odpowiedniego sprzętu.

Co wziąć pod uwagę, szukając niezawodnego komputera dla studenta?

  • Czas pracy baterii - to jeden z najważniejszych aspektów, bo studenci spędzają mnóstwo czasu poza domem.
  • Płynność pracy - trudno przesadzić mówiąc, że zdobywając wiedzę, trzeba robić wiele rzeczy naraz, uruchamiając kolejne aplikacje. W laptopie dla studenta wszystko powinno działać bez większego problemu.
  • Odpowiednia ilość pamięci - chociaż łatwo ją rozbudować lub przechowywać pliki w chmurze, dobrze przyjrzeć się temu parametrowi w specyfikacji.
  • Waga - komputer będzie przenoszony z miejsca na miejsce. Dobrze, by był możliwie lekki.
  • Kompatybilność z innymi sprzętami - łatwe przenoszenie danych między laptopem, telefonem i tabletem ułatwia przygotowywanie projektów na zajęcia lub pracę w grupach.
  • Cena - studencki budżet nie jest z gumy, dobrze więc szukać jak najmocniejszej specyfikacji w jak najlepszej cenie.

Który MacBook dla studenta?

Bez dwóch zdań, laptopy Apple spełniają większość wymagań stawianych przed komputerami dla studenta. Który model wybrać? Oto lista polecanych sprzętów.

  • Laptop APPLE MacBook Air 13 M1 - idealny dla studenta, lekki komputer. Waży zaledwie 1,29 kg, a na pełnym ładowaniu może pracować nawet do 18 godzin. Zaprojektowany przez Apple czip M1 zapewnia gigantyczny skok wydajności CPU, GPU i samouczenia. Podświetlana klawiatura pozwala pracować lub uczyć się wieczorami.
  • Laptop APPLE MacBook Pro 13.3 M1 - przydatny dla studentów kierunków technicznych i artystycznych, którzy szukają komputera do zastosowań profesjonalnych. Waży 1,4 kg, na pełnym ładowaniu pracuje do 20 godzin. Warto zwrócić uwagę na 8-rdzeniowe CPU zapewniające 2,8 razy większą moc obliczeniową do jeszcze szybszego wykonywania najtrudniejszych zadań.

To dwa najbardziej budżetowe rozwiązania spośród komputerów Apple, które dobrze wpisują się w studenckie potrzeby. Przed zakupem warto dokładnie porównać specyfikację i zastanowić się, które czynniki będą dla nas ważniejsze przy codziennym korzystaniu ze sprzętu. Oba będą doskonałą inwestycją i pozwolą na swobodną pracę na tym urządzeniu przez kolejne lata studiów, a nie tylko przez kilka semestrów.

Ofertę MacBook Air znajdziesz w MediaMarkt.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole