LM.plSportKonińscy instruktorzy na Mistrzostwach Świata Nordic Walking - Choczewo 2022

Konińscy instruktorzy na Mistrzostwach Świata Nordic Walking - Choczewo 2022

W dniach 17-19 czerwca w Choczewie odbywały się Mistrzostwa Świata Nordic Walking.

Po jednej z najpiękniejszych tras wyścigu prowadzącej przez malownicze nadmorskie ścieżki rywalizowało blisko 1000 zawodników z czterech kontynentów. Mistrzostwa odbywały się na trzech dystansach - 5, 10 i 21 km z podziałem na kategorie wiekowe, kategorie dla niepełnosprawnych, niewidomych i rodzinną.

Do rywalizacji przystąpili także między innymi konińscy instruktorzy Nordic Walkig działający w ramach ogólnopolskiej akcji Chodzę Bo Lubię. Natalia Sypniewska na dystansie 5 km oraz Szymon Sypniewski, Marcin Kurzawiński i Robert Zawadziński na dystansie 10 km.

Impreza odbyła się pod patronatem między innymi Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki a gościli na niej czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski oraz twórca Nordic Walking Marco Kantaneva.

Pierwszego dnia zawodów rozegrano eliminacje, w których Natalia Sypniewska zajęła wśród kobiet 116 miejsce (32 miejsce w kategorii wiekowej K40) a Robert Zawadziński wśród mężczyzn zajął 74 miejsce (27 miejsce w kategorii wiekowej M50).

Szymon Sypniewski (33 miejsce wśród mężczyzn i 7 w kategorii wiekowej M40) oraz Marcin Kurzawiński (25 miejsce wśród mężczyzn i 5 w kategorii wiekowej M40) zakwalifikowali się do niedzielnych finałów.

W finale obaj panowie poprawili swoje wyniki. Ostatecznie Marcin Kurzawiński zajął 17 miejsce wśród mężczyzn oraz 5 w kategorii wiekowej M40. Szymon Sypniewski zajął 29 miejsce wśród mężczyzn i 7 w kategorii wiekowej M40.