LM.plSportKoniec serii Medyka POLOmarket. Aż cztery bramki jednej zawodniczki

Koniec serii Medyka POLOmarket. Aż cztery bramki jednej zawodniczki

Piłka nożna

Zakończyła się seria trzech zwycięstw z rzędu w wykonaniu Medyka POLOmarket Konin. W Tczewie zespół Romana Jaszczaka przegrał z tamtejszą Pogonią 2:4. Wszystkie bramki dla rywalek strzeliła Magdalena Sobal.

W ramach szóstej kolejki Ekstraligi piłkarki Medyka POLOmarket Konin grały w Tczewie z tamtejszym beniaminkiem rozgrywek – Pogonią. Koninianki jechały na ten mecz po trzech zwycięstwach z rzędu. Serię tę w sobotę zatrzymała jednak Magdalena Sobak.

Piłkarka Pogoni już w dziewiątej minucie otworzyła wynik spotkania. Po kwadransie było już 2:0, Sobal trafiła po raz kolejny. Pierwsza połowa zakończyła się właśnie takim rezultatem. Zaraz po zmianie stron Sobal skompletowała hat-tricka.

Nadzieję medyczkom przywróciła Karlīna Miksone, która w 60. minucie strzeliła kontaktowego gola. Na krótko – już chwilę później Sobal odpowiedziała czwartym trafieniem. W 65. minucie rzut karny wykorzystała jeszcze Anna Gawrońska, ale nie pomogło do Medykowi POLOmarket w wywiezieniu z Tczewa punktów. Medyczki przegrały 2:4.

Była to trzecia porażka zespołu Romana Jaszczaka w tym sezonie. Koninianki zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejny mecz 15 października, Medyk POLOmarket podejmie wtedy UKS SMS Łódź.

Pogoń Tczew – Medyk POLOmarket Konin 4:2 (9’, 24’, 50’, 62’ Magdalena Sobal – 60’ Karlīna Miksone, 65’ Anna Gawrońska)

Medyk POLOmarket Konin (skład wyjściowy): Oliwia Symczak – Sashana Campbell, Anastasija Ročāne, Klaudia Urna, Zuzanna Kogutek, Natalia Pakulska, Liwia Lizik, Patrycja Ziemba, Karlīna Miksone, Oliwia Jaśniak, Grigoria Pouliou.