Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plSportKamena Rally Team wystartuje w Pucharze Świata. Pojadą poza Europę!

Kamena Rally Team wystartuje w Pucharze Świata. Pojadą poza Europę!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kamena Rally Team wystartuje w Pucharze Świata. Pojadą poza Europę!
Sporty motorowe

Tomasz Białkowski oraz Dariusz Baśkiewicz, mistrzowie Europy FIA CEZ 2021, w nadchodzącym sezonie zawalczą o najwyższe trofeum w Pucharze Świata rajdów terenowych cross – country w klasie T4.

Puchar Świata w Cross-Country – to wyzwanie, które na rok 2022 stawiają sobie rajdowcy z Kamena Rally Team. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz po niezwykle udanym zeszłym roku po raz pierwszy wystartują w rajdach poza Europą.

Zawodników Orlen Teamu czeka osiem rund. Pierwsza z nich – już w lutym w Rosji. Oprócz tego słupczanie odwiedzą Jordanię, Włochy, Hiszpanię, Portugalię, Arabię Saudyjską i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Podczas piątej rundy będą mogli poczuć się jak gospodarze, Puchar Świata zawita bowiem wtedy do Polski.

Ale to właśnie pozaeuropejskie trasy będą największym wyzwaniem dla reprezentantów Kamena Rally Team. – Przyzwyczailiśmy się już do warunków na europejskich szlakach, ale uwielbiamy nowe wyzwania, więc z niecierpliwością czekamy na te rajdy, w których do tej pory nie braliśmy udziału. Już 10 lutego czeka nas start w Baja Russia, a tam ścigać się będziemy przez ośnieżone, leśne dukty – mówi Tomasz Białkowski

Drugą dużą zmianą, która czeka słupczan, jest ich pojazd. Kamena Rally Team pozostanie zespołem fabrycznym Polaris Polska, ale ich pojazd RZR PRO XP będzie musiał zostać dostosowany do klasy FIA T4.

Odcinki na rajdach Pucharu Świata są bardziej wymagające, zatem i normy bezpieczeństwa musimy dostosować, wiąże się to ze zmianą baków paliwa, zmianą klatki bezpieczeństwa. Poza tym będzie nas teraz obowiązywał inny regulamin niż do tej pory, więc i inne homologacje, co skutkuje chociażby zmianą kombinezonów rajdowych. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale mamy wokół siebie takie grono osób, z którymi wszystko nam się uda – zapewnia pilot Dariusz Baśkiewcz

Harmonogram Pucharu Świata Cross-Country:
11 – 13 lutego: Baja Russia Northern Forest, Rosja
17 – 19 lutego: Jordan Baja, Jordania
8 – 10 lipca: Italian Baja, Włochy
22 – 24 lipca: Baja Spain, Hiszpania
2 – 4 września: Baja Poland, Polska
28 – 30 października: Baja Portalegre, Portugalia
10 – 12 listopada: Saudi Baja, Arabia Saudyjska
1 – 3 grudnia: Dubai International Baja, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

fot. Kamena Rally Team

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole