Skocz do zawartości
LM.plSportKamena Rally Team po raz pierwszy wystartuje w Grecji

Kamena Rally Team po raz pierwszy wystartuje w Grecji

Dodano:
Kamena Rally Team po raz pierwszy wystartuje w Grecji
Sporty motorowe

W dniach 26-28 maja zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli drugiej rundy FIA European Cup. Pierwszą odsłonę tej serii rajdów zawodnicy Kameny wygrali w swojej klasie, zdobywając komplet punktów. Czy i tym razem staną na podium?

Tegoroczny Rally Greece Offroad to już dziewiąta edycja tego wydarzenia, ale w kalendarzu FIA pojawiła się po raz pierwszy. Organizatorzy spodziewają się większej liczby uczestników z różnych krajów oraz zapowiadają wiele nowości i niespodzianek dla zawodników oraz kibiców. Dla Kameny Rally Team ten rajd będzie nowością, ponieważ duet Białkowski i Baśkiewicz pojawi się po raz pierwszy nie tylko na Rally Greece, ale w ogóle na zawodach w tym rejonie Europy.

Ścigaliśmy się już w wielu krajach, ale tak się jakoś złożyło, że w Grecji jeszcze nie rywalizowaliśmy. Nie znamy ani tutejszych warunków na drogach, ani sposobu organizacji takich wydarzeń przez Greków. Jednak najbardziej lubimy właśnie nowe wyzwania, odliczamy więc już godziny do startu – powiedział kierowca duetu pochodzącego ze Słupcy, Tomasz Białkowski.

Poza przepięknymi widokami na trasach, których zapewne nie brakuje w północno-zachodniej Grecji w okolicach jeziora Kastoria, zawodnicy mogą spodziewać się także nie lada wrażeń. Region Macedonii Wschodniej, na terenie którego odbędą się zawody, obfituje bowiem w tereny górzyste i to właśnie górskimi szlakami zostanie poprowadzona część sportowa rajdu.

W poprzednim sezonie podczas Baja Troia Turkey mieliśmy już okazję ścigać się na krętych, górskich drogach. Wspominamy ten rajd jako jeden z najtrudniejszych w jakich braliśmy udział, spodziewamy się więc i tutaj sporej dawki adrenaliny. Niemniej jednak mamy bardzo dobrze przygotowany sprzęt, świetny zespół i zdążyliśmy się już trochę rozjeździć w Hiszpanii, mamy więc nadzieję na dobry wynik i w tej rundzie – dodał pilot, Dariusz Baśkiewicz

Zespół rajdowy Polarisa będzie miał do pokonania łącznie 661 km, z czego aż 442 km odcinków specjalnych. Białkowski i Baśkiewicz o Puchar Europy zawalczy tylko w trzech pięciu zatwierdzonych przez FIA rund, ponieważ dwie pozostałe pokrywają się ze startami w Pucharze Świata. Każde zatem zwycięstwo, a co za tym idzie punkty w rankingu są na wagę złota.

Info i foto Kamena Rally Team

Czytaj więcej na temat:Kamena Rally Team
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole