Skocz do zawartości
LM.plSportJak długo krem UV chroni skórę przed Słońcem? Jak często go nakładać?

Jak długo krem UV chroni skórę przed Słońcem? Jak często go nakładać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak długo krem UV chroni skórę przed Słońcem? Jak często go nakładać?
materiał promocyjny

Okres letni, a także zimowy nie jest sprzyjający dla skóry. Długa ekspozycja skóry na Słońce oraz wzmożone promieniowanie UV może doprowadzić do powstania przebarwień, oparzeń oraz zapoczątkować proces fotostarzenia. Ze względu na szkodliwy wpływ słońca na skórę, należy zadbać o wysoką i jak najlepszą jakościowo ochronę przeciwsłoneczną.

W tym celu warto stosować sprawdzone kremy UV, które tak na prawdę powinny nam towarzyszyć o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Warto wiedzieć jak z nich korzystać oraz kiedy aplikować, żeby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Aplikowanie kremów z filtrem

W sklepach dostępne są różne rodzaje kremów UV, o różnym wskaźniku SPF od 5 do nawet 100. Stanowią skuteczną ochronę przeciwko szkodliwym promieniom słonecznym. Jednak, kiedy są aplikowane w niewłaściwy sposób. tzn. zbyt rzadko, lub w za małych ilościach, mogą nie zapewnić odpowiedniej ochrony. Wtedy jesteśmy narażeni na bolesne oparzenia, przedwczesne starzenie skóry, piegi, przesuszenie cery.

Prawidłowa aplikacja kremów z filtrem

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że aby krem UV mógł we właściwy sposób chronić skórę, musi być aplikowany we odpowiednich ilościach. Można uznać, że około 1 - 1, 25 ml może prawidłowo zabezpieczyć skórę twarzy. Dlatego nie należy oszczędzać produktu.

Osoby, które mają skórę mieszaną lub tłustą, powinny postawić na kremy UV, posiadające lekką konsystencję, która szybko się wchłania. Dzięki temu produkt nie będzie dodatkowo obciążał cery.

Przy aplikacji kremu UV, należy pamiętać o tym, aby dokładnie pokryć wszystkie obszary wystawione na działanie promieni słonecznych. Nie zapominajcie o uszach. Najlepiej sięgnąć po produkt ochronny na około 15 minut przed planowanym wyjściem z domu. Kiedy Słońce jest bardzo intensywne, a my planujemy dłuższy czas pozostać na powietrzu, trzeba ponowić aplikację. Zwykle według zaleceń producentów po około 2-3 godzinach można nałożyć kolejną warstwę kosmetyku. Warto też zaznaczyć, że po krem UV należy ponownie sięgnąć po kąpieli w morzu czy basenie, nawet jeśli produkt posiada właściwości wodoodporne.

Na jakim etapie pielęgnacji aplikować krem UV do twarzy?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na jakim etapie pielęgnacji należy nałożyć krem UV. Warto więc zaznaczyć, że może być stosowany jako jeden z pierwszych etapów pielęgnacji. Wiele kremów UV posiada lekkie formuły, które stanowią idealną bazę pod makijaż. W związku z tym otrzymujemy kilka korzyści aplikując jeden produkt w postaci kremu z filtrem. Wspomniane benefity to: nawilżona skóra, ochrona przeciwsłoneczna, baza pod makijaż, ochrona przed przedwczesnym starzeniem skóry, zmarszczkami oraz piegami.

Co raz częściej kremy UV mają w swojej formule dodatkowe składniki pielęgnacyjne, które przyczyniają się do poprawy kondycji naszej skóry. Można zatem stwierdzić, że krem UV to produkt all in one!

Inne kosmetyki z filtrem UV

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, posiadających specjalny filtr przeciwsłoneczny, które zapewniają bardzo wysoką ochronę. Można np. postawić na specjalne kremy koloryzujące (kremy bb), podkłady, korektory czy pomadki do ust z SPF. Warte uwagi są kosmetyki, które łączą w sobie ochronę UV z doskonałym kamuflażem wszelkich naczynek i niedoskonałości. Takie produkty dodatkowo posiadają specjalną zieloną barwę, która neutralizuje zaczerwienienia na skórze. W zależności od potrzeb istnieje teraz wiele możliwości połączenia ochrony przeciwsłonecznej z doskonałym makijażem, który nie wysuszy naszej cery.

Reaplikacja kremu z filtrem UV

Tak jak wspomniano wcześniej, ważną kwestią, o której należy pamiętać jest ponawianie aplikacji kremu przeciwsłonecznego co jakiś czas. Krem UV może spłynąć z potem, czy powstałym w ciągu dnia sebum. Wtedy nie zapewnia nam właściwej ochrony.

Przeprowadzając reaplikację kremu UV, wystarczy oczyścić skórę, aby pozbyć się nadmiaru sebum, a następnie ponownie nałożyć produkt, chroniący przed działaniem promieni UV. Dobrym rozwiązaniem może się okazać koloryzujący krem z filtrem, który świetnie zakryje wszelkie niedoskonałości i ujednolici koloryt.

Dla skóry szczególnie problematycznej, która np. boryka się z trądzikiem, zaskórnikami, łojotokiem itd. przeznaczone są specjalne produkty. Przed zakupem należy zapoznać się z informacjami od producenta, które zawarte są na opakowaniu.

Krem z filtrem - o czym należy pamiętać?

Warto zaznaczyć, że często pomija się ochronę z filtrem, gdy przebywa się w domu. Jednak jest to bardzo mylne postępowanie. Promieniowanie UV przenika przez szyby nawet, gdy dni są pochmurne i brzydkie. Dlatego o właściwej ochronie należy pamiętać każdego dnia.

Ważną kwestią jest także ochrona przed promieniowaniem HEV, które jest emitowane przez ekrany różnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, z którymi każdy z nas spotyka się każdego dnia.

Stosownie kremów z filtrem UV jest bardzo ważne o każdej porze roku, a przede wszystkim latem. Promieniowanie słoneczne może być bardzo szkodliwe dla naszej cery, dlatego nie warto pomijać tego etapu pielęgnacji. Należy także sięgać po produkty z wysoką zawartością filtru UV, ponieważ tylko one mogą zagwarantować właściwą ochronę osobom w każdym wieku

Jak długo krem UV chroni skórę przed Słońcem? Jak często go nakładać?
Jak długo krem UV chroni skórę przed Słońcem? Jak często go nakładać?
Czytaj więcej na temat:zdrowie, uroda, lato
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole