LM.plWiadomościDwóch koszykarzy Mustanga grało na Mistrzostwach Europy U-23

Dwóch koszykarzy Mustanga grało na Mistrzostwach Europy U-23

Witold Malisiak i Adrian Jankowski, koszykarze na wózkach Mustanga Konin, rywalizowali z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Europy U-23. Biało-czerwoni ulegli Hiszpanii i Niemcom.

Mistrzostwa Europy U-23 rozpoczęły się w poniedziałek w Lignano Sabbiadoro we Włoszech. Rywalizuje w nich polska reprezentacja. Biało-czerwoni mają za sobą dwa grupowe mecze z Hiszpanią i Niemcami. W obu spotkaniach wystąpili koszykarze Mustanga Konin – Witold Malisiak i Adrian Jankowski.

Grę na mistrzostwach Polacy rozpoczęli od porażki 41:63 z Niemcami. Obaj zawodnicy Mustanga spotkanie zaczęli na ławce rezerwowych. Adrian Jankowski ostatecznie na parkiecie spędził nieco ponad cztery minuty, w tym czasie notując jedną zbiórkę i trzy przechwyty. Witold Malisiak natomiast rozegrał ponad szesnaście minut, zdobył sześć punktów, zaliczył osiem zbiórek i dwa przechwyty.

We wtorek Polacy mierzyli się z Hiszpanami i przegrali ten mecz 32:95. Adrian Jankowski dostał tym razem niemal pięć minut i zanotował jeden przechwyt. Witold Malisiak natomiast rozegrał niemal 20,5 min., zdobył dwa punkty i zanotował dwie zbiórki oraz jeden przechwyt.

To dla biało-czerwonych nie koniec mistrzostw – z grupy wychodzą po dwa zespoły, ale reprezentacja Polski zagra jeszcze o piąte miejsce dające awans na mistrzostwa świata.