Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportMistrzostwa Polski Młodzików. KKSz Konin bez medali w Kobyłce

Mistrzostwa Polski Młodzików. KKSz Konin bez medali w Kobyłce

Jedenaste miejsce Nikodema Sokołowskiego to najlepszy wynik reprezentantów KKSz Konin w Mistrzostwach Polski Młodzików. Z Kobyłki koninianie wrócili bez medali.

W rozgrywanych w Kobyłce Mistrzostwach Polski Młodzików w Szabli reprezentantom KKSz Konin nie udało się stanąć na podium. W turnieju dziewcząt do 1/8 finału dotarła Zofia Markowska, przegrywając na tym etapie z Amelią Kuklą (Szabla Ząbki) 1:12 i zajmując ostatecznie trzynaste miejsce. Nieco wyżej uplasował się Nikodem Sokołowski. Jedenastą pozycję wywalczył rówież dochodząc do 1/8 finału i przegrywając tam z Franciszkiem Mateuszukiem (Szabla Ząbki) 7:12.

Również w turniejach drużynowych koninianie nie zdobyli medali. W rywalizacji dziewcząt KKSz I Konin (Zofia Hańczewska, Zofia Markowska, Hanna Skiba, Lena Witkowska) w ćwierćfinale uległ UKS 13 I Białystok 25:36 i zajął ósme miejsce. W turnieju chłopców zespół z Konina (Szymon Mioduszewski, Igor Radoch, Piotr Siwik, Nikodem Sokołowski) w ćwierćfinale przegrał z Grodziskim Klubem Szermierczym 29:36 i uplasował się na szóstym miejscu.