LM.plSportFatalny początek zdecydował o porażce. Hagard uległ Liderowi

Fatalny początek zdecydował o porażce. Hagard uległ Liderowi

W zaległym meczu czternastej kolejki III ligi Hagard Strzałkowo uległ Liderowi Swarzędz 22:28. O wyniku zadecydował fatalny początek w wykonaniu gospodarzy.

W przedostatnim meczu sezonu Hagard Strzałkowo podejmował Lidera Swarzędz, tegorocznego wicemistrza III ligi. Spotkanie rozpoczęło się dla drużyny z powiatu słupeckiego fatalnie. W ciągu pierwszych czternastu minut Hagard zdobył zaledwie jedną bramkę i przegrywał z gośćmi 1:8. W kolejnych minutach gospodarze zmniejszyli straty do pięciu trafień, ale w końcówce Lider znów odskoczył i wygrał ostatecznie pierwszą połowę 13:6.

Na początku drugiej połowy goście tę przewagę powiększyli do dziewięciu bramek. Czterokrotnie do siatki Hagardu trafiał Patryk Maćkowiak, najlepszy strzelec Lidera w sobotę. Gospodarze zmniejszyli straty w ostatnim kwadransie, ale i tak przegrali z zespołem ze Swarzędza 22:28.

Była to siódma porażka Hagardu w tym sezonie. Zespół ze Strzałkowa bez zmian zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów. Kolejne i ostatnie już spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą środę. Hagard podejmie Real-Astromal II Leszno.

Hagard Strzałkowo – Lider Swarzędz 22:28 (6:13)

Hagard Strzałkowo: Hubert Rogalski – Kamil Kaczmarek (4), Dawid Mierzejewski (1), Daniel Górecki (1), Dominik Nawrocki (7), Sebastian Bagrowski, Bartosz Grabowski (2), Jarosław Rogalski (6), Michał Zerner, Oskar Zawodny (1).