LM.plSportIV liga. Pierwsza wygrana z nowym trenerem. Przełamanie Olimpii

IV liga. Pierwsza wygrana z nowym trenerem. Przełamanie Olimpii

Bramka Krystiana Sobieraja z 75. minuty zapewniła Olimpii Koło zwycięstwo z GKS Dopiewo. Była to pierwsza wygrana pod wodzą nowego trenera – Łukasza Kujawy.

W siódmej kolejce grupy spadkowej IV ligi Olimpia Koło mierzyła się na wyjeździe z ligowym outsiderem. GKS Dopiewo zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech oczek. W tym sezonie jeszcze nie wygrał, wszystkie punkty zdobył po remisach.

Blisko remisu było również w starciu z Olimpią Koło. Aż do 75. minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry gola strzelił jednak Krystian Sobieraj. To wystarczyło – kolanie dowieźli prowadzenie 1:0 do końca spotkania i po raz pierwszy od pięciu spotkań zanotowali komplet punktów. Był to równocześnie pierwszy mecz i pierwsza wygrana pod wodzą nowego trenera Łukasza Kujawy.

Olimpia plasuje się obecnie na piątym miejscu tabeli z dorobkiem 36 punktów. Kolejny mecz w najbliższą sobotę. Kolanie podejmować będą Polonię Marcinki Kępno.

GKS Dopiewo – Olimpia Koło 0:1 (75' Krystian Sobieraj)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski – Dawid Zawadzki (57' Konrad Lewandowski), Robert Jędras, Mikołaj Makarowicz (46' Adam Kozajda), Konrad Mechowski, Patryk Olczyk, Michał Rutkowski, Jakub Dębowski, Krystian Sobieraj (88' Kamil Krysiak), Aleks Sieradzki, Mikołaj Czajka.