LM.plSportIV liga. Kozajda uratował remis, Olimpia Koło wciąż w czołówce

IV liga. Kozajda uratował remis, Olimpia Koło wciąż w czołówce

Remisem 1:1 zakończył się sobotni mecz Olimpii Koło z Wartą II Poznań. Punkt dla kolan w 77. minucie uratował Adam Kozajda.

W trzeciej kolejce grupy spadkowej IV ligi Olimpia Koło podejmowała rezerwy Warty Poznań. Pierwsza połowa spotkania nie zachwyciła, sytuacji bramkowych było bardzo mało, choć padł jeden gol. W 31. minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Ziętkowski. W szesnastce nikt toru lotu piłki nie przeciął, zasłonięty Bartosz Kordylewski nie zdążył z interwencją i piłka wpadła do siatki kolan.

Gospodarze najlepszą sytuację mieli w 25. minucie, gdy niecelnie głową uderzał Krysiak. Na drugą połowę napastnik Olimpii już nie wyszedł, trener Tomasz Mikusik zdecydował się na dwie zmiany i wprowadził na boisko Adama Kozajdę oraz Konrada Cieślaka. Kolanie przeważali, ale sytuacje przyszły dopiero w ostatnim kwadransie.'

Najpierw przewrotką w polu karnym uderzać próbował Makarowicz, ale bramkarz Warty II zatrzymał piłkę na linii. Chwilę później w pole karne dośrodkował Jędras, odegrał jeszcze Mechowski, a z najbliższej odległości piłkę w siatce umieścił Adam Kozajda. Pomimo wyrównania kolanie wciąż naciskali, mieli jeszcze sytuację po rzucie wolnym w doliczonym czasie gry, ale więcej goli nie padło.

Olimpia po trzeciej kolejce grupy spadkowej IV ligi zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Kolejne spotkanie 10 kwietnia, zespół Tomasza Mikusika zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Olimpia Koło – Warta II Poznań 1:1 (77' Adam Kozajda – 31' Kamil Ziętkowski)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski – Szymon Bartosik, Robert Jędras, Damian Siek, Mikołaj Czajka, Michał Rutkowski, Patryk Olczyk (71' Konrad Mechowski), Mikołaj Makarowicz, Dawid Zawadzki (46' Konrad Cieślak), Krystian Sobieraj, Kamil Krysiak (46' Adam Kozajda).