LM.plSportIV liga. Pierwsza porażka Olimpii Koło w drugiej rundzie

IV liga. Pierwsza porażka Olimpii Koło w drugiej rundzie

1:2 przegrała na wyjeździe Olimpia Koło z Pinsel-Peter Krobianką Krobia. Jedyną bramkę dla kolan zdobył Mikołaj Makarowicz.

Spotkanie w Krobi rozpoczęło się dla zespołu Tomasza Mikusika świetnie. Już w drugiej minucie kolanie wyszli na prowadzenie. Dogranie z lewej strony zamknął Mikołaj Makarowicz. Do przerwy gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. W 22. minucie pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Mateusz Pijanowski.

Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka. W 75. minucie goście faulowali we własnym polu karnym. Do jedenastki podszedł Miłosz Urbański. Zawodnik Krobianki pokonał Bartosza Kordylewskiego, ustalając wynik na 2:1 i zapewniając zespołowi z Krobi komplet punktów.

Była to pierwsza porażka kolan w drugiej rundzie IV ligi. Olimpia zajmuje obecnie czwarte miejsce w grupie spadkowej z dorobkiem 31 punktów. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę, kolanie podejmą Wartę II Poznań.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Olimpia Koło 2:1 (22' Mateusz Pijanowski, 75' Miłosz Urbański – 2' Mikołaj Makarowicz)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski – Szymon Bartosik, Konrad Cieślak, Konrad Mechowski, Damian Siek, Michał Rutkowski, Aleks Sieradzki (71' Dawid Zawadzki), Kamil Krysiak (56' Patryk Olczyk), Krystian Sobieraj, Mikołaj Czajka, Mikołaj Makarowicz (87' Konrad Lewandowski).